REKLAM
X
Home / Genel / Saraçoğlu Şeker Hastalığı Limon Sarımsak Kürü

Saraçoğlu Şeker Hastalığı Limon Sarımsak Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın katıldığı bir canlı yayın programında şeker hastalığına iyi gelen kürü, siz değerli okurlarımıza aktarmadan önce hocamızın, şeker hastalığı hakkında yaptığı açıklamaları aktaralım.

Diyabet yani şeker hastalığı özellikle Tip2 gerçekten kontrolü gerekli bir hastalıktır. Yani her 3 ayda bir düzenli kontrol ettirmelisiniz. Burada özellikle dikkat etmeniz gereken değer HemoglobinA1C değerdir.Bu değerin, normalde 4-6 arasında olması gerekmektedir. Eğer bu değer 7,5 üzerine çıktığı zaman bilinmelidir ki şeker hastalığı organlarınıza zarar veriyor. Burada yapılması gerekli olan en önem şey bir an önce HemoglobinA1C’yi düşürmenizdir.

Şeker hastalığı özellikle gözlere, böbreklere ve kalbe zarar verir. Onun için hemoglobinin dengelenmesi lazım, yani kan şekerinin kontrol altında tutulması lazım.” açıklamalarını yapmıştır. Şimdi Şeker hastalığına iyi gelen Limon Sarımsak Kürüne geçelim.

Limon Sarımsak Kürü Tarifi

Malzemeler;

  • 2 litre saf Limon Suyu ( Kesinlikle su katılmamalı)
  • 40 adet doğal Sarımsak ( İlaçlama yapılmamış, doğal olmasına dikkat edin)
  • 2-3 litrelik Cam Kavanoz

Hazırlanışı ve Tüketim Şekli

40 adet doğal sarımsağı ezerek cam kavanoza aktarı ve limon suyunu da cam kavanoza ekleyerek ağzını sıkı sıkıya kapatın. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, cam kavanozu serin ve ışık almayan karanlık bir yerde saklamanızdır. Kür hazır olana kadar hergün 1 kere kavanozu çalkalamalısınız. 25 gün içerisinde kavanozun içerisindeki sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini fark edeceksiniz, sarımsakların erimesi, kürünüzün artık tüketilebilir durumda olduğunu gösterir. Bu kürü her sabah aç karnına aynı saatte kahvaltınızdan yaklaşık 1 saat önce yarım çay bardağı kadar tüketebilirsiniz.

Eğer kullanmakta olduğunuz hali hazırda bir ilaç var ise muhakkak doktor kontrolünde bu kürü uygulayın.

Limon Sarımsak Kürünün Diğer Faydaları

Bu kürün şeker hastalığına iyi gelmesinin dışındaki faydaları şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Sindirim sitemini harekete geçirerek hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur, yağlarınızı yakar.
  • Damar hastalıklarına iyi gelir. Varis, hipertansiyon, damar sertliği gibi hastalıklardan korur ve bu hastalıklarla mücadele eder.
  • İdrar söktürücüdür. Ödemi vücuttan atmanıza yardımcı olur.
  • Eklem rahatsızlıklarına, kireçlenmeye iyi gelir. Eklemlerin ağrımasına neden olan iltihaplanmayı ortadan kaldırır. Antibakteriyeldir.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Saraçoğlu Bel, Boyun ve Sırt Ağrıları İçin Kür

Hareketsiz yaşam tarzı ya da uzun süre yanlış çalışmaya bağlı olarak oluşan sırt, bel ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir