REKLAM
X
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Home / Genel / Kaplan Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Kaplan Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Kaplan Yağı( Tiger Palm) kemik ve kas ağrılarını tedavi edici özelliği olan keskin kokulu bir kremdir. Piyasalarda adı son yıllarda duyulmaya başlasa da, aslında çok eski ve köklü bir geçmişe sahip olan bir üründür. Kaplan Yağının içeriği ve faydaları hakkında bilgi vermeden önce ürünün geçmişine göz atalım;

Asya Kökenli bir krem olan Kaplan Yağı ilk olarak 1870 yılında piyasaya sürülmüştür. Bu mucizevi ürünü piyasaya süren kişi Aw Chu Kin adında Çinli bir bitkisel tedavi uzmanıydı. Bulduğu bu mucizevi ürüne ise oğlunun adı olan ve Çince’de kaplan adına gelen Aw Boow Haw adını vermiştir.

Kaplan Yağı(Tiger Palm) içeriğinde ise kafur ağacı, nane yağı, mentol, karanfil yağı, cajeput yağı gibi Asya bölgesine özgü bitkilerden elde edilmiştir ve kesinlikle hiçbir hayvansal içerik bulunmamaktadır.

Kaplan Yağının Faydaları Nelerdir?

  • Isırıklara İyi Geliyor

Sivrisinek gibi böcek ısırıklarına karşı oldukça etkili bir kremdir. Isırılan bölgeye kremi uyguladığınızda ağrı ve kaşıntıyı ortadan kaldırıyor.

  • Baş Ağrısını Geçiriyor

Başınızın ağrıyan bölgesine masaj yapar gibi uyguladığınızda oldukça kısa bir sürede baş ağrısında eser kalmıyor. Sürekli baş ağrısı şikayetiniz var ise bu ürün tam size göre. Göz ile temas ettirmemeye özen gösteriniz.

  • Soğuk Algınlığına İyi Geliyor

İçeriğindeki yoğun mentol sayesinde solunum yollarını açarak rahat bir şekilde nefes almanıza yardımcı oluyor. Burnunuz ile dudağınızın arasında kalan kısma sürmeniz gerekmektedir.

  • Eklem Ağrılarına İyi Geliyor

Ağır işte çalışmaya bağlı olarak eklemlerde oluşan ağrılara karşı oldukça etkilidir. Ağrıyan bölgenize masaj yaparak uygulayın. Romatizmal ağrılara karşıda oldukça etkilidir.

  • Ayak Ağrılarına İyi Geliyor

Uzun süre yürümekten ya da ayakta beklemekten dolayı ayaklarınızda oluşan ağrıyı ortadan kaldırıyor. Ayak tabanlarınıza sürerek kan akışınızı hızlandırabilirsiniz. Bu sayede ağrıda azalmayı gözlemleyeceksiniz.

  • Darbe ve Burkulmalara Karşı Etkili

Çeşitli sebeplerden dolayı aldığınız darbeler sonucunda oluşan ağrılara karşı oldukça etkili. Burkulan ya da darbe alan bölgeye masaj yaparak uyguladığınızda kısa süre içerisinde ağrıyı ve şişkinliği alacaktır.

  • Ayak Üşümesine İyi Geliyor

Sürekli ayağı üşüyen birisi iseniz bu krem tam size göre. Kremi ayağınıza sürdüğünüzde kan akışınızı hızlandırır ve bu sayede ayağınız eskisi gibi üşümez.

Extra Bilgi: Evinizde kedi köpek gibi evcil hayvan besliyorsanız ve bu durumdan mobilyalarınız nasibini alıyorsa, yapmanız gereken tek şey mobilyalarınızın ahşap kısmına bu kremi uygulayın, kokusu evcil hayvanınızı mobilyalarınızdan uzak tutacaktır.

Sağlıklı Günler Dilerim…

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Taş Gibi Sert Yoğurt Nasıl Yapılır?

Yoğurdunu evde yapanların en çok dert ettiği konu, yoğurdun cıvık bir halde olmasıdır. Peki taş …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir