REKLAM
X
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Home / Genel / Canan Karatay Maydanoz Kürü

Canan Karatay Maydanoz Kürü

Ödem özellikle kadınlarda daha sık görülen bir sağlık sorunudur. Özellikle hamilelik sonrasında daha çok karşımıza çıkmaktadır. Ödem vücudun gereğinden fazla su tutması anlamına gelir. Bu da sizi daha şişkin ve kilolu olarak gösterecektir. Aynı zamanda sağlık açısından da hormonal sisteme karşı olumsuz etkileri olabilir. Yazımızda ödemi vücuttan atmak için Canan Karatay hocamızın maydanoz kürü ve faydalarına değineceğiz.

Maydanoz yapısında bulunan değerli besin maddeleri ile gerçek bir ödem attırıcıdır. Öyle ki hamilelikte maydanoz tüketimi asla önerilmez çünkü bebeğin bulunduğu suyun bile azalmasına akabinde düşüğe sebep olabilmektedir. Bu yüzden ödemi atmak için en sağlıklı gıda maydanoz ve maydanoz sapıdır.

1: Tansiyon Sorunları Düzeltir

Kanın yüksek ve düşük basınç sorunlarını engeller. Yapısında bulunan magnezyum ile kan basıncının dengelenmesine destek olur. Aynı zamanda vücuda alınan yüksek tuzdan dolayı sodyum dengesini kurar. Tansiyon hastalığını önlemek için maydanoz sapı kürü tavsiye edilmektedir.

2: Kemik Sağlığını Korur

Maydanoz yapısında yüksek oranda kalsiyum barındırmaktadır. Bu da kemik ve eklemlerin güçlü kalmasına destek olur. Özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan kemik erimesi soruna karşı da korumaya yardımcı olur. Aynı şekilde kemiklerde bulunan boşlukların sıkılaşmasını sağladığı görülmüştür. Kemik ve eklem ağrılarına da iyi gelmektedir.

3: Böbrekleri Temizler

Böbreklerde yer alan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Yine kanda bulunan zararlı maddelerin de atılmasına destek olur. Bu sayede vücutta böbrek taşı oluşumunu engellemeye destek olmaktadır.

4: Kanser ve Tümörü Önler

Yapısında bulunan yüksek aktif C vitamini sayesinde antioksidan görevi görür. Antioksidanlar vücutta serbest radikallerin atılmasına yardımcı olur. Bu sayede vücutta olası kanser ve tümör hücrelerinin engellenmesine destek olmaktadır.

5: Bağışıklık Sistemini Korur

Yapısından bulunan değerli mineraller başta olmak üzere C vitamini ile hastalıklara karşı korur. Vücuda giren hastalık yapıcı bakteri ve mikropların vücuttan atılmasına destek olur.

6: Zayıflamaya Yardımcı Olur

Maydanoz sapları ödem atarak vücutta bulunan gereksiz suyun atılmasına destek olarak zayıflamanıza yardımcı olur. Buna ek olarak maydanoz sağının metabolizmayı hızlandıran etkisi de bulunmaktadır. Bu sayede vücutta bulunan fazlalık yağların da  yakılmasına destek olur.

7: Cildi Güzelleştirir

Maydanoz sapı kürü ciltte bulunan toksinlerin atılmasına destek olur. Özellikle terleme yolu ile vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Deride bulunan ödem ve şişkinliği atar. Aynı şekilde deri yüzeyinde bulunan siyah noktaların da atılmasına yardımcı olur.

Canan Karatay Ödem Atıcı Maydanoz Sapı Kürü Tarifi

  • 2 tutam maydanoz sapı
  • 1 litre su
  • 1 adet limon

Güzelce yıkadığımız maydanoz saplarını parçalamadan 1 litre suyun içine atın. Kısık ateşte 20 dakika kaynattıktan sonra ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra 1 adet limonu suyunu sıkın ve 1 saat buzdolabında bekletin. Her gün 1 bardak bu sudan içebilirsiniz. 1 hafta gibi kısa sürede ödemin vücuttan atıldığını hissedeceksiniz.

Bazı Uyarılar:

  • Hamilelik geçiren veya hamilelik şüphesi olanların tüketmesini önermiyoruz.
  • Eklem iltihabı sorunu yaşayanların doktora danışmadan tüketmemeleri gerekiyor.

Kaynak: https://www.canankarataydiyeti.com/karatay-diyeti/genel/canan-karatay-odem-atici-maydanoz-sapi-kuru-faydalari.html

About emirkaboglu

Check Also

Taş Gibi Sert Yoğurt Nasıl Yapılır?

Yoğurdunu evde yapanların en çok dert ettiği konu, yoğurdun cıvık bir halde olmasıdır. Peki taş …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir