REKLAM
X
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Home / Genel / Koltuk Altı Kararması Nasıl Engellenir?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Engellenir?

Koltuk altı kararması; sıcak ağda veya jiletle tıraş etmeden veya hormonal bozukluklardan kaynaklanabilir. Bunun yanı sıra kötü ter kokusunu bastırmak veya terlemeyi önlemek amacıyla kullandığımız kozmetik ürünlerden kaynaklanmasının yanında obezite ve dar kıyafetlerde bu duruma sebep olabiliyor.

Peki Bu Kötü Görüntüden Nasıl Kurtuluruz?

Tarifler ve Uygulanış Şekilleri;

Limonlu karbonat: limon ile karbonatı bir araya getirelim ve kol altımıza sürelim. İnanın gün boyu ter kokusu olmayacaktır ve kol altı renginiz de açılacaktır.
Kol altındaki o kötü koyu renk bizim ölü hücrelerimizdir. Limonlu karbonat ölü deriyi atacaktır. Her gün düzenli aralıklarla bu limonlu karbonatı dairesel hareketlerle kol altına sürdüğünüzde kısa zamanda cevap alacaksınız.

Muz kabuğu: Muzun kabuğu ile kol altımızı güzelce ovalım. Neden muz kabuğu peki?
Çünkü; muz kabuğu sahip olduğu sitrik asit ile ciltteki kararmaları, ölü derileri yok eder.

Elma sirkesi: elma sirkesi bakteri sökücü olma yönüyle karşısında hiçbir engel tanımaz ve ölü deriyi anında yok eder.

Şeker: bir çorba şekeri bir çorba kaşığı zeytin yağı ile birleştirelim ve bu karışımı banyo dan sonra kol altımıza sürelim. Düzenli bir şekilde uyguladığınızda başarılı bir sonuç alacaksınız.

Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağı zaten güzellik ürünü olarak ilk başvurduğumuz yağlardan biridir. Hindistan cevizi içerdiği E vitamini ile cildimizi bir güzel temizleyip güzelleştiriyor.

Patates: Patates içerdiği nişasta sayesinde ölü deriyi yok eder rengi açar. Yapmanız gereken tek şey patatesi soyun ve kol altınıza her gün 10 dakika boyunca dairesel hareketlerle ovun.

Koltuk Altı Kararmasını Engelleyen Kürler ve Hazırlanışı;

Zerdeçallı Limon Kürü

Malzemelerimiz;
Bir tatlı kaşığı toz zerdeçal
Bir tatlı kaşığı yoğurt
Bir tatlı kaşığı limon suyu

Yapılışı: Bütün malzemelerimizi bir araya getirelim ve iyice karıştıralım. Bu kürü uygulamak için kol altımızın temiz olması gerekmektedir. Temiz olan kol altımıza bu karışımımızı sürelim ve 15 dakika bekleyelim. Daha sonra bol su ile durulayalım. Gün aşırı düzenli bir şekilde uyguladığınızda başarılı sonuçlar elde edeceksiniz.

Yoğurt Kürü

Malzemelerimiz;
Bir tatlı kaşığı herhangi bir sirke
Bir tatlı kaşığı pirinç
Bir tatlı kaşığı yoğurt

Yapılışı: Bütün malzemelerimizi bir araya getirelim ve iyice karıştıralım. Bu kürü uygulamak için kol altımızın temiz olması ve tüyden arındırılmış olması gerekmektedir. Temiz olan kol altımıza bu karışımımızı sürelim ve 20 dakika bekleyelim. Daha sonra bol su ile durulayalım ve iyice kurutup bebek pudrası sürelim. Düzenli bir şekilde bu kürü uyguladığınızda şüphesiz ki olumlu sonuçlar elde edeceksiniz.

Yulaf Ezmesi Kürü

Malzemelerimiz;
2 yemek kaşığı yoğurt
1 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Yapılışı: Malzemelerimizi bir araya getirelim ve iyice karıştırıp kararma nerede varsa o bölgeye uygulayın ve daha sonra soğuk su ile durulayınız.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Saraçoğlu Bel, Boyun ve Sırt Ağrıları İçin Kür

Hareketsiz yaşam tarzı ya da uzun süre yanlış çalışmaya bağlı olarak oluşan sırt, bel ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir