REKLAM
X
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Home / Genel / Karınca Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Karınca Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Doğada birçok hastalığa çözüm getirecek ve neredeyse tüm isteklerimizi karşılayabilecek birçok doğal ürün vardır. Karınca Yumurtası Yağı da tam olarak dış görünüşüne önem veren kadınların ve erkeklerin kullanabileceği bir yağ türüdür. Bu mucizevi ürünün geçmişine baktığımızda Osmanlı döneminde haremde cariyelerin ağdadan sonra kullandıkları bilinmektedir. Geçmişten günümüze kadar geçerliliğini koruyan yağın özelliği nedir?


Karınca Yağının Faydaları;
Karınca yumurtası yağı, vücudumuzda istenmeyen tüylerden kısmen ya da tamamen kurtulmanın bir yoludur. Özellikle kadınların daha güzel ve kusursuz bir görünüm için yaptıkları malumunuzdur. Karınca yumurtası yağı, istenmeyen tüylerden kurtulmak için yaptığımız ağrılı ağda seansları, oldukça pahalı lazer epilasyonu ve jilet gibi tehlikeli işlemlere son verebileceğiniz mucizevi bir üründür. Şimdide karınca yağının kullanım alanlarını birlikte inceleyelim.


Karınca Yağının Kullanım Alanları Nelerdir?


1. Bikini Bölgesindeki İstenmeyen Tüyler
Bilindiği üzere kadınların en çok çözüm aradığı bölge olan bikini bölgesindeki tüyler vücudun en aktif olan tüy bölgesidir. Bu bölgede, vücut sıcaklığımızın diğer bölgelerine nazaran daha sıcak olması nedeni ile tüyler daha hızlı uzar. Ayrıca vücudun diğer bölgelerine göre daha kapalı ve nemli olması da tüylerin daha sık ve daha hızlı uzamasına sebep olur. Karınca yumurtası yağı sayesinde bikini bölgesindeki tüylerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.


2. Yüzlerdeki Tüylerde de Kullanılabilir


Özellikle bayanların yanak ve bıyık bölgesindeki tüylerini sıklıkla aldırdıkları bilinen bir durumdur. Yüz ve bıyık bölgesinde tüylerden kurtulmak için yapılan her işlemin aslında tekrardan çıkacak olan tüyleri daha sık ve daha güçlü hale getirecektir. Bu durum aslında daha sıklıkla güzelliğiniz için masraf etmenize sebep olacaktır. Bunun yerine karınca yumurtası yağı kullanarak yüz bölgenizdeki istenmeyen tüylerden neredeyse tamamen kurtulmanızı sağlayacaktır.


3.Koltuk Altı Tüylerinde Kullanılabilir.


Özellikle bayanların daha çok dikkat ettiği bölgelerden biri olan koltuk altı bölgesi yazın çözüm bulmakta en çok zorlandıkları bölgedir. Sürekli jilet yardımı ile tıraş edilmek zorunda kalındığı için tüylerin çok daha sık ve hızlı uzamasına sebep olmaktadır. Jilet ile kesilen her tüy gittikçe sertleşir ve artık kıl olur. Tıraş edildikten sonra bile oldukça kötü bir görüntü veren bu bölge kadınların en çok çözüm aradıkları bölgedir. Güneşli güzel bir yaz günü tüm güzelliğiniz ile sahilde güneşlenirken koltuk altı bölgenizin tüylerden arındırılmış halinin bile oldukça rahatsız edici görüntüsü akıllarınıza gelmiştir. Üzülmeyin karınca yumurtası yağını kullanarak bu tüyleri en aza indirebilir hatta tamamen kurtulabilirsiniz.
Tüm bu faylarının dışında cildi besler ve gerginleştirir. Bu sayede olduğunuzdan daha güzel bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Karınca Yağı Yumurtası Nasıl Kullanılmalı?


Şunu unutmayınız ki kullandığınız herhangi bir ürün ne kadar iyi, faydalı, besleyici olursa olsun, doğru şekilde kullanılmadığında herhangi bir faydasını göstermeyecektir. Her üründe olduğu gibi karınca yumurtası yağını kullanırken de dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Karınca yumurtası yağı kullanılmadan önce hangi bölgeye kullanacaksanız o bölgenin kesinlikle ağda veya epilasyonla tüylerden arındırılmış olmalıdır. Çünkü bu yağ derinizin altına işleyerek kıl ve tüy köklerine kadar ilerleyecektir. Bu sebeple kesinlikle jilet ile aldığınız bölgeye uygulamayınız çünkü jilet sadece derinin üstünde kalan tüyleri temizlediği için yağ kıl köklerine işlemeyecek ve sizlere bir çözüm sağlamayacaktır. Ağda ya da epilasyon uygulanan bölgeye karınca yumurtası yağını sürün ve 10-15 dakika boyunca bu bölgeye masaj uygulayın. Kişiden kişiye farklılık gösterse de karınca yağını uyguladığınız bölgedeki tüyler 3-4 hafta içerisinde tekrardan uzayacaktır, yine aynı şekilde tüyleri aldıktan sonra yine karınca yumurtası yağını uygulayın bu işlemi birkaç kez tekrarladığınızda istenmeyen bölgelerdeki tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz.


Karınca Yumurtası Yağının Riskleri Nelerdir, Nereden Temin Edilebilir?


Her ürünün faydası olduğu gibi maalesef zararları da olabilmektedir. Karınca yumurtası yağı karınca yumurtalarından elde edildiği için ticari faaliyetlerde birçok hile yapılabilmektedir. Karınca yumurtası adı altında karıncaya ait olmayan larvalar işlenip piyasaya sürülerek sahte üretimler gerçekleştirilebiliyor. Bu sahte ürünlerden kesinlikle uzak durmalısınız çünkü sağlığınıza gerçekten ciddi olumsuz etkiler yaratabilir. Lütfen bu ürünü almadan önce güvenilirliğinden emin olun aksi takdirde güzellik uğruna sağlığınızdan olmuş olursunuz. Bu sebeple alacağınız ürünü mukakkak eczanelerden temin etmeye çalışın ve piyasada uzunca süredir var olan en bilindik markalardan alışverişinizi yapın.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Saraçoğlu Bel, Boyun ve Sırt Ağrıları İçin Kür

Hareketsiz yaşam tarzı ya da uzun süre yanlış çalışmaya bağlı olarak oluşan sırt, bel ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir