REKLAM
X
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Home / Genel / Elma Sirkesi ve Bal Karışımının Faydaları

Elma Sirkesi ve Bal Karışımının Faydaları

Doğada mucizevi etkileri olan birçok doğal gıda bulunmaktadır. Elma sirkesi ve balda bu gıdalardan birisidir. İçeriğindeki yüksek besin değerleri sayesinde nerede ise kusursuz sayılacak bu iki doğal gıdanın karışımı, birçok hastalığın tedavisinde ve bu hastalıklara yakalanma riskini azaltmaktadır.

Elma sirkesinde bulunan antioksidan, mineral, vitamin ve antibakteriyeller, balın yüksek besin değerleri ile birlikte tüketildiğinde birçok hastalığa şifa olmaktadır. İşte detaylar;

  • Kanserle Mücadele Eder

Serbest radikaller, kanser hücrelerinin kontrolsüz ve hızlı bir şekilde değişime uğramasına neden olarak, insan vücudunun kanser hastalığına yakalanmasına sebep olmaktadır. Serbest radikaller vücuda sigara, alkol, kirli hava, hazır yiyecekler ile insan vücuduna girerek kanser oluşumuna neden olur. Antioksidanlar ise, kanser hücreleri ile mücadele ederek yayılmasını ve bu hücrelerin ortaya çıkmasını engeller. Elma sirkesi ve bal karışımında bulunun yüksek miktardaki antioksidanlar, kansere karşı oldukça etkilidir.

  • Vücudu Toksinlerden Arındırır

Elma sirkesinin asidik yapısı ve balın düşük su içeriği sayesinde, elma sirkesi ve bal karışımı, vücutta bulunan mikrop ve virüslerle mücadele eder. Antibakteriyeldir. Elma sirkesi ve Bal karışımı zararlı toksinlerin ve mikroorganizmaların vücuttan atılmasını sağlar.

  • Metabolizmayı Hızlandırır

Metabolizmanın hızlanması demek, vücutta yağ yakma hızının artması demektir. Hızla yaktığınız yağlar sizin sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca metabolizmanın hızlanması demek kan dolaşımın hızlanması demektir, buda kış aylarında üşümenizi engeller.

  • Cilt Sağlığını Korur

Bal ve elma sirkesi karışımı antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Bu durum ciltte, akne, sivilce, siyah noktaların oluşmasını engeller.

  • Eklem Ağrılarını Azaltır

Eklem rahatsızlıklarının en önemli sebebi, eklemlerde oluşan iltihaplanmalardır. Eklemlerde oluşan iltihaplanma,zamanla eklem sıvılarına kadar ilerleyerek vücutta kalıcı hasarlara ve inanılmaz ağrılara sebebiyet vermektedir. Hiçbir alakası görünmüyor gibi olsa da bal ve elma sirkesi karışımı vücuttaki iltihaplanmayı engeller bu sayede eklem rahatsızlıklarına iyi gelir.

  • Sindirim Sistemini Rahatlatır

Elma Sirkesi ve Bal karışımı sistemini rahatlatır. Besinlerin emilimini arttırır. Bağırsaklarda bulunan probiyotiklerin gelişmesine yardımcı olur. Probiyotik bağısaklarda bulunan faydaları bir mikroorganizmadır. Enzimlerin çalışmasını sağlayarak sindirimi kolaylaştırır.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Saraçoğlu Bel, Boyun ve Sırt Ağrıları İçin Kür

Hareketsiz yaşam tarzı ya da uzun süre yanlış çalışmaya bağlı olarak oluşan sırt, bel ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir