REKLAM
X
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Home / Genel / İbrahim Saraçoğlu Yeşil Ceviz Tiroid Kürü

İbrahim Saraçoğlu Yeşil Ceviz Tiroid Kürü

Vücudumuzun çalışma sistemini bozan Tiroid hastalığı bazen kendini hemen belli ederken bazen de sinsi bir şekilde vücudumuza zarar veriyor. Bu hastalığı erken teşhis ve etkili tedavi yöntemleri ile tedavi edebilir hatta yok edebiliriz.

Tiroid bezleri boynumuzun ortasında 20-30 gram ağırlığında olan bir cisimdir. Vücudun fonksiyonlarını düzenleyen Tiroid Bezi, Ürettiği T3 ve T4 hormonları ile merkezi sinir sistemi, vücut ısısı, üreme ve büyüme sistemleri, yağ ve şeker metabolizmasında etkin rol oynar.

Bu yazımızda Tiroid Hastalığına iyi gelen organik bir tedavi yöntemi olan Yeşil Ceviz Kürünü anlatacağız. Detaylar yazımızda buyurun;

Yeşil Ceviz Kürü

Yeşil Ceviz Kürü Malzemeleri;

  • 40 adet Yeşil Ceviz
  • 10 gram Tarçın
  • 10 gram Karanfil
  • Yarım çay bardağı şeker
  • 2 litre Su

Yeşil Ceviz Kürü Hazırlanışı ve Tüketim Şekli;

40 adet henüz olgunlaşmamış yeşil cevizin kabuklarını ayırın ve acılığı gidene kadar suda bekletin. (Cevizleri koyduğunuz kabın suyunu sık sık değiştirirseniz kesin bir şekilde acılığı gider) Acılığı giden yeşil kabukları şeker ile birlikte kaynatın ve kaynamaya başladığı zaman tarçın ve karanfili de katarak 5 dakika daha kaynatın ve ocağınızı söndürün. Hazırladığınız kürden hergün 1 kaşık kadar, 3 hafta boyunca tüketin. 3 hafta sonunda birkaç gün ara verin ve değişime şahit olun.

Not: Burada dikkat etmeniz gereken nokta kullanmakta olduğunuz hali hazırda bir ilaç var ise bu kürü uygulamadan önce muhakkak doktorunuza danışın.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Saraçoğlu Bel, Boyun ve Sırt Ağrıları İçin Kür

Hareketsiz yaşam tarzı ya da uzun süre yanlış çalışmaya bağlı olarak oluşan sırt, bel ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir