REKLAM
X
Home / Bitkisel Sağlık / Ağız Kokusuna İyi Gelen Kür

Ağız Kokusuna İyi Gelen Kür

Ağız kokusu her ne kadar istemesek de günlük hayatta sıkça karşımıza çıkan ve kendimizi oldukça kötü hissetmemize neden olan bir rahatsızlıktır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın da tavsiye ettiği bu kür sayesinde ağız kokusundan eser kalmayacaktır.

REKLAM

Ağız kokusunun en büyük nedeni bademciklerde iltihap oluşmasıdır. Bademcik iltihabı sabah kalktığınızda ağzınızda çok ağır bir kokunun olmasına neden olmaktadır. Öyle ki sabah dişlerinizi fırçaladığınız da bile bu koku tam olarak gitmez. Bu nedenle birazdan aktaracağımız kür sayesinde ağız kokusu sorununu ortadan kaldıracağız.

REKLAM

Ağız Kokusunu Yok Eden Kür Tarifi

1 Su bardağı suyun içerisinde 1 tatlı kaşığı adaçayı yaprağı ilave ederek kısık ateşte demleyin. Demlerken kapağın kapalı olması gerektiğini unutmayın. Demleme işlemini yaptıktan sonra bir süzgeç yardımı ile suyunu süzün. Bu miktar bir günlük ihtiyacınızı karşılayacak niteliktedir. Eğer hergün bu kürü yapmak istemiyor iseniz malzemeleri 3 katına çıkartarak 3 günlük ihtiyacınızı karşılayabilirisiniz.

REKLAM

Günlük olarak ağız ve diş temizliğinizi yaptıktan sonra bu kürü gargara olarak uygulamalısınız. Adaçayı ağızda oluşan bakterileri engellemektedir. Bu da kötü koku oluşmasını engellemektedir. Kürü günde 3 kere gargara yaparak kullanmanız gerekmektedir. Bu kürü 1 ay kadar kullandığınız vakitte ağız kokusundan eser kalmayacağını sizlerde göreceksiniz.

Adaçayı antibakteriyel yapısı sayesinde ağızda oluşan bakterileri yok eder bu neden le bu kürü yanlızca ağız kokusu sorunu gidene kadar değil günlük bir rutin alışkanlık haline getirmenizi öneriyoruz.

Esen Kalın….

About Dilara Kal

Check Also

Kör eden sineklerin görüldüğü o bölgemiz alarmda!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde bulunan illerimizde görülen ve tıp literatüründe ‘Bovine Ephemeral Fever’ olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir