REKLAM
X
Home / Bitkisel Sağlık / Kür / 3 Haftada Selülitleri Yok Eden Kür

3 Haftada Selülitleri Yok Eden Kür

Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber kadınların korkulu rüyası olan selülit problemi hemen hemen her kadında görülmektedir. Portakal kabuğu görüntüsü ile hiçte estetik durmayan bir görüntüye sebep olan selülitler hayatımızın her alanında biz kadınları rahatsız etmektedir.

Öyle ki sırf selülit olduğu için giyim tarzını değiştiren, istediği kıyafetleri giyemeyen, denizde rahat bir şekilde güneşlenemeyen, özel hayatında özgüven eksikliğine neden olan binlerce kadının sesi olarak siz değerli okurlarımıza oldukça kısa sürede selülitlerden kurtulmanızı sağlayacak olan mucizevi kürümüzü aktaracağız. Ayrıca bu kür oldukça düşük maliyetli olduğu için daha önceden tonla masraf ederek aldığınız losyon ve ilaçlardan çok daha faydalıdır.

REKLAM

Selülitlerden Kurtaran Lahana Kürü Nasıl Yapılır?

REKLAM

Sağlığımıza birçok faydası olan lahananın bir faydası da doğal bir kür olarak selülitlerin yakılmasına yardımcı olmasıdır. Bitkisel tedavilerle ilgilenen birçok ünlü doktorunda tavsiye ettiği lahana kürünün malzemeleri, uygulanış şekli ve faydalarını aktaralım;

MALZEMELER

  • Yarım litre(2 su burdağı) içme suyu
  • 4-5 adet beyaz lahana yaprağı

HAZIRLANIŞI

Yarım litre suyu derin bir tencerede kaynatın ve ardından lahana yapraklarını içine atarak 15 dakika kadar daha kısıt ateşte tencerenin kapağı kapalı olacak şekilde kaynatın. 15 dakika sonra lahana yapraklarını tencereden çıkartın ve suyunu süzerek bir kaba ayırın.

UYGULANIŞI

Süzerek ayırdığınız lahana yaprağının suyunu yemekten 1 saat önce ya da yemekten birkaç saat sonra bir bardak olarak tüketin. Daha etkili sonuçlar almak için gece uyumadan önce ve sabah kalktığınızda aç karnına uygularsanız bu basit kür çok daha etkili olacaktır. Ayrıca bu kürü 3 gün aralıksız sabah akşam tükettikten sonra 1 gün ara verin ve ardından 3 gün daha tekrarlayıp 1 gün ara verin. Bu kürü bu şekilde 21 gün boyunca uygularsanız gözle görülür şekilde selülitlerinizin eridiğini göreceksiniz.

NOT: Lahana kürü tat itibari ile acımtırak, nahoş bir tada sahiptir. Bu nedenle tadı kötü geldiği için lütfen kürünüze extra bir malzeme koyarak tatlandırmaya çalışmayınız.

REKLAM

About Dilara Kal

Check Also

Alzheimerdan Korunmak İçin Bunları Terkedin

ALZHEİMER HASTASI OLMAMAK İÇİN TERKETMENİZ VE EDİNMENİZ GEREKEN 9 ALIŞKANLIK Demans hastası olan bir tanıdığınız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.