REKLAM
X
Home / Genel / Zayıflatan Domates Suyu Kürü

Zayıflatan Domates Suyu Kürü

Domates suyu insan vücuduna yaptığı en önemli katkılardan bir tanesi kesinlikle tokluk hissidir. Barındırdığı sodyum ve yüksek lif yapısı sayesinde gün içerisinde tokluk hissini daha güçlü bir hale getiriyor ve bu detay da tüketimi olabildiğince azaltıyor. Kilo vermek istiyorsanız eğer gündelik hayatlarınızda domates suyuna da yer verebilirsiniz. Sağlıklı bir zayıflama süreci sizleri bekliyor ve uzmanlar da domates suyunu sık sık tavsiye ediyorlar.

Vücudun ihtiyacı olan enerji ve gıda ihtiyacını da daha kısa sürede temin eden bu kür ile birlikte yeme eylemini biraz daha azaltmış olacaksınız. Yağ yakımını kolaylaştıran ve ödemi ortadan kaldıran bu kürün yapımı da oldukça basittir.

Domates suyu

Domates Suyunun Faydaları Nelerdir?

Doğa, sunduğu mucizeler ile birlikte insanoğluna fayda sağlamaya devam ediyor. Domates suyu da bu mucizeler arasında kendine yer buluyor ve her geçen gün daha fazla insan tarafından tercih edildiğini de söylemek mümkün.

REKLAM
 • Zengin içeriği sayesinde birçok hastalığın önlenmesinde de etkin rol oynuyor. A, K, C, B1, B2, B3, B5 ve B6 vitaminlerini bünyesinde barındıran domates, koruyucu kimliği ile de ön plana çıkmayı başarıyor.
 • Domates, demir ve fosfor mineralleri bakımından da oldukça güçlü bir içeriğe sahiptir.
 • Bağışıklık sistemi ile ilgili sorun yaşayan hastaların da çok sık tercih ettiği kürlerden bir tanesi olan domates suyu, sadece zayıflatmıyor, vücut dengesini de en iyi şekilde koruyor.
 • Görmeyi iyileştiren domates, kür olarak da bu bağlamda fayda sağlıyor.
 • Kemik yapısı zayıf olan kimseler domates suyu ile birlikte iyileştirme sağlayabiliyor. Kemik gelişiminde de önemli bir role sahip olan domates suyu, düzenli tüketim sağlandığı takdirde bu konuda da etkin rol oynayacaktır.
 • Vücut yorgunluğunu gidermek ve daha dinamik bir bünyeye sahip olmak adına domates suyu tüketimi arttırılabilir.
 • Prostat kanserine yakalanma riski domates suyu ile birlikte azaltılabiliyor ve uzmanlar bu konuda da domates suyunu tavsiye ediyor.
 • Kalp hastalıklarının önüne geçilmesinde ve rahatsızlıkları en aza indirgeme konusunda da domates suyu büyük fayda sağlıyor.
 • Cilt bakımı için de domates suyu kullanılabilir ve maske şeklinde uygulanabilir. Bazı uzmanlar da masaj uygulaması ile bu kürün cilde yedirilmesinin daha doğru ve daha sağlıklı olacağını ifade ediyor.
 • Kuru cilt yapısına sahip kişiler, nemlendirici desteği için de domates suyunu tercih ediyor. Bununla birlikte farklı domates kürleri de mevcuttur.

Domates Suyu Zayıflatır Mı?

Domates, içeriğinde bulunan yüksek oranlı likopen sayesinde cildi daha sıkı ve daha genç bir görüntüye kavuşturuyor. Yağ yakımını hızlandıran ve ödem oluşumu engelleyen domates suyu, aynı zamanda tokluk hissini de daha güçlü bir hale getiriyor. Zayıflamak isteyen fakat gün içerisinde kendini yemek temekten alıkoyamayan kimseler için mükemmel bir kür olduğunu da belirtmekte fayda var.

Tokluk hissi ile birlikte yemek yeme isteği de zamanla azalacak ve vücut kendiliğinden kilo vermeye başlayacaktır. Bu kürü bir diyet programı ve sportif faaliyet ile desteklediğiniz takdirde etkisini çok daha kısa sürede görecek ve fayda sağlayacaksınız.

REKLAM
Domates Suyu

Domates Suyu Nasıl Yapılır?

Vereceğimiz tarifi, kür olarak kullanılabileceğiz gibi yemekleriniz için de kullanabilirsiniz.

 • Domateslerimizin kabuklarının soyulmuş olması gerekiyor.
 • Üzüm sirkesi
 • Zeytinyağı
 • Tuz

Domateslerimizi iyice yıkadıktan sonra rondodan geçiriyoruz. Geniş ve büyük bir kaba malzemelerimizin tamamını ekleyerek karıştırmaya başlıyoruz. Tuz eriyene kadar karıştırmanızda fayda var. Hazır hale gelen domates suyumuzu şişelere dolduruyoruz. Doldurma işleminde biraz boşluk bırakıyor ve bu kısmı da zeytinyağı ile dolduruyoruz. Kürümüz hazır.

Domates Suyu Nasıl Tüketilmelidir?

Uygulama 1 ay boyunca devam edecek ve bu süre zarfında öğleden sonra 1 bardak domates suyu yeterli olacaktır. 1 ayı tamamladıktan sonra 1 haftalık ara vermeniz gerekiyor. Ara sonrası domates suyu tüketimi 1 ay daha aynı şekilde devam ediyor. Doğru ve düzenli tüketim ile birlikte etkiyi çok daha kısa sürede fark edeceksiniz.

REKLAM

Domates Suyu ile Zayıflamak Sağlıklı mı?

Domates, insan sağlığına faydalı gıdalardan bir tanesi ve domates suyu da zayıflama konusunda sağlıklı bir süreci beraberinde getiren özel bir kür çalışmasıdır. Domates suyu ile zayıflamak elbette sağlıklı ancak domatese alerjiniz varsa ya da hassas bir bünyeye sahip iseniz uzak durmanız tavsiye ediliyor. Düzenli ve doğru tüketimin yanı sıra sağlıklı bir diyet programı da etkisini çok daha kısa sürede gösterecektir.

Domates Suyunu Kimler Kullanmamalı?

 • Domatese alerjisi olan kişilerin domatesten ve domates suyundan uzak durması tavsiye ediliyor.
 • Prostat hastalığına sahip olan kişilerin de domatesi uzman kontrolünde tüketmeleri tavsiye ediliyor. Aşırı tüketim prostatı tetikleyebiliyor, bu yüzden dikkatli kullanımda fayda var.
 • Asidik içerik nedeniyle mideye zarar verebiliyor. Mide rahatsızlığı olan hastaların da domatesten olabildiğince uzak durmaları öneriliyor.
 • Aşırı tüketim, ciltte kızarıklık ve egzama gibi sorunlara da neden olabiliyor. Daha önceden egzama hastalığına yakalanmış olan hastaların da domatesten uzak durması gerekecektir.

Domates Kilo Vermek için Nasıl Kullanılır?

Metabolizmayı hızlandıran, yağ yakmaya yardımcı olan ve ödem oluşmasını engelleyen domates, aynı zamanda vücutta tokluk isteği oluşturmaktadır. Bu kapsamda zayıflama programları içerisinde kimi zaman püre kimi zaman çorba kimi zaman ise çiğ tüketim vasıtasıyla domates tercih edilmektedir. Örneğin, güzel bir program niteliğinde domates suyu ile zayıflama programı tercih edilebilir.

Domates suyu hazırlamak için mevsimine göre organik ve taze domatesleri elde ettikten sonra kabuklarını soyabilir ve mutfak robotundan geçirebilirsiniz. Sonrasında içine bir miktar üzüm sirkesi, zeytinyağı ve tuz katarak sağlıklı bir domates suyu karışımı elde edebilirsiniz. Ardından bu karışım 1 ay boyunca her gün öğleden sonra 1 bardak şeklinde tüketilerek önemli bir etki elde edilebilir.

Doğru ve düzenli bir tüketim sayesinde domates suyu ile zayıflama imkanı elde etmek mümkündür. Ancak bu kürün uygulanması sadece bir diyet programı oluşturmayacağı için uzmanlardan aldığınız destek ile birlikte iyi bir diyet programı ve egzersiz programı tercih etmeniz de gerekir.

İnsan sağlığı için en faydalı gıdalardan biri olarak domates, zayıflama konusunda kullanıldığında da yine aynı etki göstererek vücuda katkı sağlayan bir yapı göstermektedir. Bu nedenle domates suyu ile zayıflama amacıyla elde edilen program yine vücuda hiçbir zarar vermeden zayıflamanıza gayet büyük bir oranda yardımcı olacaktır. Fakat domates alerjisi bulunan kişilerde, prostat rahatsızlığı bulunan kişilerde, mide rahatsızlığı yaşayan kişilerde ve egzama sorunlarında bu kür tercih edilmeyebilir.

Domates Suyu Kürü Zayıflatır Mı?

Domates tüketimi sayesinde vücut güçlü bir enerji kaynağı elde ederken, rahatlık sağlayabilir. Ayrıca iştah kesici bir yapı sahibi olan domates, daha fazla yağ yakmaya yardımcı olur ve domates suyu kürü sayesinde de ödemi ortadan kaldırabilir. Domates suyu akla gelebilecek tüm vitaminleri temin edebileceğiniz, demir ve fosfor açısından kuvvetli, görme algısını kuvvetlendiren, kemiklere güç katan, kalp hastalıklarında olumlu katkı sağlayan ve cilde iyi gelen bir gıda olarak tercih edilebilir.

Birçok farklı faydaya sahip olmasıyla birlikte domates suyu kürü sayesinde zayıflama etkisi de elde edilebilir. Çünkü domates içeriğinde bulunan yüksek likopen oranı sayesinde vücuda güç katarken, daha hızlı yağ yakmanızı sağlar ve iştahınızı keserek zayıflamaya katkısı sunar. Özellikle gün içerisinde çok fazla yemek yeme arzusu içerisinde bulunan kişiler için bu kür çok doğru bir tercih sağlamaktadır. Ayrıca diyet programı ve spor faaliyetleri ile bu kür desteklendiğinde, daha iyi bir sonuç elde edilebilir.

Domates Suyu Kürü ile Kaç Kilo Verilebilir?

Domatesin ezerek suyunun çıkartılması vasıtasıyla diğer meyveler kadar olmasa da kısmen lezzetli bir sonuç sağlanabilir. Bu içecek içeriğindeki zengin vitaminler, fosfor, demir mineralleri ve sağlıklı şeker oranı ile vücuda birçok farklı katkı sunmaktadır. Özellikle metabolizmayı hızlandırma ve yağ yakımını hızlandırma için de domates suyu kürü uygulaması seçilebilir.

Günümüze kadar birçok uzman tarafından yapılan incelemeler sonucunda domates suyu sayesinde vücuda büyük bir katkı sağlanırken, zayıflamaya da yardımcı olunduğu tespit edilmiştir. Tokluk hissi sağlayan domates suyu, daha fazla yemenin önüne geçmeyi sağlarken, vücut yavaş yavaş uygun diyet programı ve egzersizleri ile kilo vermeyi sürdürecektir.

Kilo vermeye yardımcı olması açısından domates suyu kürü 1 ay boyunca her gün öğleden sonra 1 bardak domates suyu tüketimi sayesinde sürdürülebilir. Araştırmalara göre bu tüketimin düzenli şekilde devam ettirilmesi sonucunda, kısa sürede 5 kilogram gibi bir zayıflama imkanı elde edilmesi de mümkündür. Bu nedenle özellikle ameliyat öncesi veya tatil öncesi hızlı kilo vermek isteyen kişiler tarafından seçilebilir.

Diğer Haberler için: https://saglikbilinci.net/

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir