REKLAM
X
Home / Genel / Yurtdışında Çalışma İmkanı

Yurtdışında Çalışma İmkanı

Yurtdışında Çalışma İmkanı son yıllarda ülkemizde en fazla dile getirilen, hayali kurulan bir durum haline geldi. Bu nedenle bu yazımızda siz değerli okurlarımıza yurtdışında çalışma imkanı sağlayabileceğiniz birkaç tavsiyede bulunacağız. Detaylar yazımızın devamındadır…

REKLAM

35 Bin Lira Maaş!

Katar, Kanada, Danimarka, Finlandiya ve Almanya personel arıyor! Bu ülkelerde çalışmanın sonucunda aylık 35 bin Türk Lirasını bulan maaş elde etmek mümkün. Bu denli yüksek miktarlar insanların yurtdışında çalışma hayalini iyice cezbediyor.

REKLAM
Yurtdışında Çalışma İmkanı

Yapılan duyurularda aranan çalışan kriterlerinde çalışanın vasıflı ya da vasıfsız olması gerekmiyor.

REKLAM

Yurtdışında Çalışma İmkanı ve Fırsatlar

Yurt dışında çalışmak isteyen vatandaşlara fırsatlar bitmiyor. Birçok ülkede açıkta bulunan kontenjanlar vatandaşlar için müjde niteliği taşıyor. Avrupa’daki pek çok ülke binlerce personel alımı yapacak.

1 MİLYON 32 BİN PERSONEL ALIMI

Kanada, Danimarka, Finlandiya, Katar ve Almanya ülkeleri yapılan duyuruda personel aradıklarını duyurdular. 5 ülke toplam da 1 milyon 32 bin personel alımı yapacak. Özellikle Kanada, Almanya ve Finlandiya’nın yer aldığı listede 3 ülke toplam 1 milyonun üzerinde eleman alımı yapacak.

EN FAZLA PERSONEL ALIMI SAĞLIK SEKTÖRÜNDE

Ülkeler yaptıkları açıklamalarda en fazla alımı sağlık sektöründe yapacaklarını duyurdu. Kanada 732 bin, Almanya 270 bin, Finlandiya 30 bin eleman alımı yapacak.

Yurtdışında Çalışma İmkanı İçin Başvurular Nereye Yapılmalı?

Bireyler ilgi alanlarında yer alan mesleklere göre iş ilan sitelerinden habere konu ülkelerde yer alan şirketlere başvuruda bulunabilir. İşveren tarafından geri dönüş alabilen bireylere işveren vize alacaktır. Personel açığı bulunan ülke işveren bulabilen vatandaşlara direkt olarak çalışma ve oturma izni veriyor.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.