REKLAM
X
Home / Genel / Yapılan kanun teklifi kabul edildi!

Yapılan kanun teklifi kabul edildi!

Gelen son dakika açıklamalarına göre yapılan kanun teklifi kabul edildi! Yapılandırma sürecine yeniden başlanacak…

AKP milletvekilleri tarafından yaşanan bu zorlu günler içerisinde bazı alacakların yeniden yapılandırma süreçlerine gidilmesi için bazı kanunlarda değişiklikler olması adına kanun teklifleri TBMM plan ve bütçe komisyonu tarafından yapılandırma süreçlerinin kabul edilmesi dikkatleri çekti.

AK parti matrah ve vergi artması konusunda yeniden düzenleme olması adına bazı borçlarda yeniden yapılandırma süreçlerinin yer aldığı 15 maddeden oluşan kanun teklifini TBMM başkanlığına geçtiğimiz günler içerisinde sunmuştu. Konu hakkında gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman bazı alacakların yeniden yapılandırma süreçlerine gidilmesi için bazı kanunlarda değişiklikler olması adına kanun teklifleri TBMM plan ve bütçe komisyonu tarafından kabul edilmesi dikkatleri çekti.

Birçok borcu ilgilendiren açıklama…

AKP milletvekilleri tarafından atılan imza ile beraber meclis başkanlığına sunulmuş olan teklif ile beraber korona virüs salgın süreçlerinde ülke ekonomisinde etkilerini azaltabilmek için istihdam ve üretimleri korumak, bir yandan da salgın durumlarından en az şekilde etkilenmeyi başarmak için yapıldı. Bir yandan da bu alınan önlemler ile beraber sağlanan desteklere ek olarak bazı düzenlemelerin olması ön görülenler arasında oldu. Bu süreç içerisinde işletmelerin vergi ve sigorta primleri ilk sırada yer almak üzere kamu ile ilgili olan yükümlülükleri şartlar yerine getirildiği anlarda cezalarda indirimlere gidilecek. Vergi oranlarında belli şartların yerine getirilmesi ile beraber cezalarda indirimler yapılacak. 17 Kasım 2020 tarihi içerisinde yayına alınan 7256 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırma süreçlerine gidilmesi için bazı kanunlarda değişiklikler olması adına kanun teklifleri TBMM plan ve bütçe komisyonu tarafından kabul edilmesinin yanı sıra kanun ile ilgili olan kişi ve kuruluşlara ek hazine ve maliye bakanlığına gibi birçok alanda imza atıldı. Bu anlarda; İcaret Bakanlığına, Sosyal Güvenlik Kurumuna, İl Özel İdarelerine, Belediyelere, Büyükşehir Belediyeleri Su ve Kanalizasyon İdarelerine ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarına ve çok sayıda kamu tüzel kişiliğini haiz kuruluşlara olan kesirleştirilmiş borçlarda yapılandırma ile beraber taksitler halinde ödeme şekli ile yararlanamamış olan vatandaşlar için borçlarını yeniden ödemek için imkanlar veriliyor.

REKLAM

About Dilara Kal

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir