REKLAM
X
Home / Genel / Üzerinizde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Üzerinizde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Sevgili okurlarımız sadece bize özgü, ülkemize ait olmayan dünyanın pek çok farklı yerinde ve farklı kesiminde, farklı din ve inanışlara sahip insanlar vardır ve bizim ülkemizde de olduğu bu kişilerde de nazar inancı vardır. Nazara, nazar değmesine, nazar değdiğine inanmak aslında bir insanın karşısındaki kişiyi beğendiğinde ona karşı duyulan bir duygu biçimidir ve insanlar bunu nazar olarak nitelendirmektedirler. Fakat ülkemiz de nazar değen kişinin olumsuz sonuçlarla karşılaştığı inanışı içindeyiz.

Dinimize baktığımızda, nazar olduğuna dair nazar değmesine karşılık olarak önlem amacı ile dair okunacak pek çok dua vardır. Nazarın kaza ve bala getirdiği düşünülmektedir ve bunun yanında kişilerde farklı davranışlarda gösterdiğine inanılmaktadır. Çeşitli sebeplerden ötür beğenmekten imrenmekten ,kıskanmaktan dolayı nazar değdiğine inanılır ve sadece insanlara değil hayvanlara ve cansız varlıklara da nazar değdiğine inanılmaktadır. Bunun sonucunda da nazar değdiğini gösteren bazı belirtiler vardır.

REKLAM

ÜZERİNİZDE NAZAR OLDUĞUNU GÖSTERECEK BELİRTİLER

REKLAM
  • Sürekli Uyku Hali

Nazar değdiğini anlamının en basit yolu sürekli uyku halinde olunmasıdır. Nazar değdiğine inanılan kişi uykusunu almasına yeterli gelmesine rağmen bunun üzerine bir halsizlik ve yorgunluğunun devam ettiğini söyler. Üzerinde nazar olduğu düşünülen kişi etrafında ki insanlara da negatif enerji saçar.

  • Sürekli Sakarlık Yapmak

Eğer günlük hayatınız da sakar bir insansanız ve üzerinizde nazar olduğunu düşünüyorsanız bu sakar haliniz daha da çok artar. Sürekli bir şeyin kırılmasına ve bozulmasına sebep olmak üzerinizde nazar olduğunun belirtisidir.

REKLAM
  • Unutkanlık

Unutkanlık ve dalgınlık nazar olduğunu gösteren belirtiler arasındadır. Konuşma sırasında söyleyeceği sözleri unutmak ve hiç olmadık yerlerde sık sık dalmak nazar değdiğini göstermektedir.

  • Aynı Sözcükleri Sürekli Tekrarlamak

Nazar olduğunu anlamanın en kolay yollarından biri de bir cümleyi bir kelimeyi ve ya bir şarkı sözünü olduğundan fazla tekrarlamaktır. Bu da nazar belirtilerinden biridir.

  • Keskin Aletlere Karşı Yoğun Korku

Günlük hayatta sık sık bıçak ve jilet gibi kesici ve delici aletler kullanmaktayız. Ancak sık ve sürekli hayatımızda olan bu aletlere karşı çok fazla korku duymak nazara uğradığınızın belirtileri arasındadır.

About Dilara Kal

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.