REKLAM
X
Home / Genel / Tuvalete Telefonla Girmek Tehlikeli mi?

Tuvalete Telefonla Girmek Tehlikeli mi?

Tuvalete telefonla girmek günümüzde birçok insanın alışkanlık haline getirdiği bir durumdur. Maalesef son yıllarda edindiğimiz bu alışkanlık aslında hiç de masum bir alışkanlık değildir. Tuvalete telefonla girmenin zararlarını okuduktan sonra bundan sonra elinizde telefon ile tuvalete girmeyi iki kere düşüneceksiniz.

Günümüzde hiç yanımızdan ayırmadığımız telefonları tuvalete girerken de yanımızda sürüklüyoruz. Fark edemediğimiz şey ise telefonlarımız tuvaletteki bütün mikropları üzerinde toplayıp, daha sonra elimize, yüzümüze hatta ağzımıza taşınmasına sebep oluyor.

Surrey üniversitesinin yaptığı bir araştırma, telefonları yakinen inceledi ve cep telefonları üzerindeki bakteri sayısının tuvalette bulunan bakteri sayısından 18 kat daha fazla olduğunu söyledi. Bu bilgi küçümsenmeyecek kadar önemli.

REKLAM

Hepimizin kullandığı cep telefonlarının asıl amacı iletişim kurmak olsa da artık neredeyse her ihtiyacımızı cep telefonları ile karşılayabiliyoruz. Bu da cep telefonlarının kullanım sürelerinin artmasına sebep oluyor.

Arkadaşlarımızla sesli veya görüntülü konuşmak gibi birçok amaçla elimizden düşürmediğimiz cep telefonumuz aslında bizi hasta ediyor olabilir mi?

REKLAM

Tuvaletlerden Daha Fazla Mikrop Bulunduruyor

Sürekli elimizde tuttuğumuz telefonlarımızda bulunan bakteriler elimize ve elimizden de bütün vücudumuza ve ağzımıza bulaşıyor. Aft, uçuk, bağışıklık sistemi gibi birçok problemin doğmasının başında geliyor. Sifonu çektiğiniz anda klozeti kapatmamanız durumunda 3 metreye kadar o mikropların uzayabildiğini biliyor muydunuz?

Banyo lavabosunun rafında genelde diş fırçalarımızı bulundururuz bu da oldukça yanlış bir seçim. Mutlaka kapağı olan bir dolapta tutmalısınız nedenini az önce açıkladık 3 metreye kadar sıçrayabiliyor mikroplar.

Her ay düzenli olarak telefonlarınızı temizlemeniz gerekir. Özelliklere parçalara ayırabiliyorsanız her ay ayırıp tozunu bir pamuk ve kulak çöpü ile temizlemelisiniz.

REKLAM

Vücudumuz daima hastalanmayalım diye virüs ve mikroplarla savaşır. Bedenimize bir iyilik yapalım ve ona yardımcı olalım.

Tuvalet Sürenizi Uzatıyor

Tuvalete telefonla girmek tuvalette geçireceğiniz zamanı 10 kat artırıyor. Uzun süre tuvalette oturmak makattaki damarların çatlamasına sebep olabilir. Bu çok ciddi bir rahatsızlıktır ve tuvalete telefonla girmemeniz için başka bir nedendir.

Yukarıdaki konulara dikkat ederseniz daha az hastalanacağınızı görebilirsiniz.

tuvalete telefonla gitmek

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir