REKLAM
X
Home / Hastalıklar / Covid-19 / Tüm yasakların kaldırılacak olduğu tarih belli oldu…

Tüm yasakların kaldırılacak olduğu tarih belli oldu…

Korona virüs salgınıyla çarpıcı gelişmeler: Tüm yasakların kaldırılacak olduğu tarih belli oldu…

Ülkemizde korona virüs aşılama süreçleri hız kesmeden devam ederken uzmanlar tarafından günlük olarak 1 milyon doza kadar artış göstermesi ile bir iki aylık süreç içerisinde normale dönülecek olduğuna dair açıklamalar geldi.

REKLAM

Fahrettin Koca dün yaptığı açıklama sırasında 40 yaş ve üzeri herkes için aşılama çalışmalarının başladığını ifade etti. Günlük ortalama olarak 600 bin doza kadar çıkmış olduğunu anlattı.

Sonbahara kadar eski normale dönebileceğiz…

Gelen son dakika bilgilerine bakılacak olduğu zaman Ankara Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Necmettin Ünal günlük 1 milyon doza kadar çıkacak olduğuna dair ifadelere yer verdi.

REKLAM

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Balık tarafından gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman da 1 milyon doza kadar çıkarak korona virüsün önüne geçebilecek ve normale dönülebilecek olduğu aktarıldı.

Bakan Koca tarafından gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman; “Bugün vefat sayımız 53. Çok can yakıcı sayılardan bugünlere geldik. Vaka sayımız 5 bin 12. Bir kez daha gördük. Zaferi, yolu kararlı yürüyenler kazanır. Salgın iyice geriledi, yenileceği gün çok yakın.” İfadeleri dikkatleri çekti.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir