REKLAM
X
Home / Genel / Tıp Dünyası Neye Uğradığını

Tıp Dünyası Neye Uğradığını

REKLAM

Lina 1939 yılında karnı büyüdüğünde, ailesi onun karnında tümör olabileceği korkusuyla hastaneye götürdü fakat gerekli tetkikler sonucunda ortaya çıkan durum aileyi şaşkına uğrattı.


Kulağa tuhaf gelse de tıbben mümkün olan olay örgüsünün ortasındaki isim Peru’lu 1933 doğumlu Lina Medina. Lina’dagelişen bu oldukça erken yaştaki hamileliğin sebebi kız çocuklarının bazılarında zaman zaman görülebilen “Puberte Prekoks” hastalığı.Anaokuluna gitmesi gereken yaşta olan beş yaşındaki Lina yedi aylık hamileydi. Doktorun da şaşkınlığını gizleyemediği analiz sürecinden altı hafta sonra Lina bir kız çocuğu dünyaya getirerek “dünyanın en genç annesi” oldu.

REKLAM

REKLAM

Doğum, beş yaşındaki çocuğun vücudunun henüz elverişli olmaması sebebiyle sezaryen yöntemiyle gerçekleşti. Anneler gününe denk gelen doğumda çocuk iki buçuk kilo olarak dünyaya geldi. Çocuğa ise doğumu yapan doktorun adı verildi; Gerardo.

Gerardo büyüyene kadar annesini ablası olarak bildi, büyüyene kadar da gerçek ona söylenmedi. Haliyle bu genç hamileliğin, sansasyonelliğin doruklarına erişmesi kaçınılmazdı.Spekülasyonlarla birlikte hamileliğin perde arkası hep bir muamma olarak kaldı ve Lina kimden hamile kaldığını asla dile getirmedi. Belki de yaşından ötürü bunun farkında değildi, belki de söylemekten kaçındı fakat bu hep bir sır olarak kaldı.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir