REKLAM
X
Home / Genel / TAMAMI TOPLATILIYOR

TAMAMI TOPLATILIYOR

Ölen kişilere yapılan aşı şişeciklerinde yabancı madde saptanmadığını kaydeden bakanlık, “Ö’lümlerle Moderna aşısı arasında sebepsel ilişkinin henüz bilinmez durumunu koruduğunu” bildirdi.

REKLAM

Japonya’da Sağlık Bakanlığı, içeriğinde yabancı madde saptanması sonrası kullanımı askıya alınan Moderna serisi aşılardan ilk doz vurulan 30 ila 38 yaşlarındaki iki kişinin, bir süre sonra ö’ldüklerinin tespit edildiğini açıkladı.

REKLAM

Üretici firma Moderna ile Japonya’daki satış ve dağıtımından sorumlu partneri Takeda, ö’lüm nedenlerinin bakanlıkla iş birliği halinde soruşturulduğunu açıkladı. KİRLENME VE YABANCI MADDE Önceki hafta, açılmamış

Moderna aşısı şişeciklerinde kirlenme, bazı şişeciklerde ise yabancı maddeler bulunduğunu açıklayan bakanlık kullanılmamış 1,6 milyon dozdan fazla Kovid-19 aşısını geri toplatma kararı almıştı.

REKLAM

Takeda ise güvenlik önlemi olarak İspanya’da aynı üretim bandından çıkan dozların Japonya’daki kullanımına ara verdiklerini bildirmişti. Kovid-19 Aşılarından Sorumlu Kabine Üyesi Kono Taro, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Potansiyel kirlenme” saptanan seriden yaklaşık 500 bin dozdan fazla aşının uygulandığını açıklamıştı.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir