Home / Genel / Tam kapanmadan sonra normalleşmeye nasıl geçeceğiz? Normalleşme süreci için hükumet kanadından aşamalı plan açıklandı…

Tam kapanmadan sonra normalleşmeye nasıl geçeceğiz? Normalleşme süreci için hükumet kanadından aşamalı plan açıklandı…

Tam kapanmadan sonra normalleşmeye nasıl geçeceğiz? Normalleşme süreci için hükümet kanadından aşamalı plan açıklandı. Tam kapanmanın ardından en merak edilen konuların başında normalleşme süreçlerinin nasıl olacağına dair araştırmalar hız kazandı. Bu konu için hükümet kanadından 3 aşamalı bir plan olduğuna dair ifadeler gelmeye başladı.

Korona virüs pandemi süreci ile mücadele ettiğimiz bu süreçler içerisinde uygulanan tam kapanma ardından 17 Mayıs tarihinde normale geçilecek. Bu süre için sadece  1 hafta kadar kısa süre kalması vatandaşlar tarafından normalleşme süreci takvimi nasıl olacak diye merak ederek araştırmalarına neden oldu.

REKLAM
X

Yeni normalleşme takvimi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan korona virüs ile mücadele ile beraber normalleşme süreci için çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Açıklaması sırasında; “17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden bir tanesi de zaten bu olacak. Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreç de yer alacak.” İfadelerine yer vermişti.

Gelen konu hakkında son dakika açıklamalarına bakılacak olduğu zaman uzmanlar, açılma süreçlerinde eski hatalara yer verilmemesi, kamu ile özel sektör içerisinde kademeli bir mesai uygulaması, kırmızı ve turuncu bölgeler içerisinde giriş çıkış adımlarında denetlemeler olması gerektiği aktarıldı.

Hükumet masasında yer alan 17 Mayıs tarihi için formüle bakılacak olduğu zaman birinci aşama sırasında okulların açılarak sınavların yapılması, ikinci aşama sırasında kuaför – berber – AVM – küçük esnafların açılarak çalışmalarına başlaması, üçüncü aşamada ise hem kafe hem de restoranların açılarak çalışmalarına başlamasına dair açıklamalar dikkatleri çekiyor.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacak yeni döneme az kaldı…

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından yapılan kabine toplantısının hemen ardından çarpıcı açıklamalar geldi. Yeni kararlar üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir