REKLAM
X
Home / Genel / Son Dakika: Emekli Bayram İkramiyeleri Belli Oldu

Son Dakika: Emekli Bayram İkramiyeleri Belli Oldu

Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramlarında emeklilere verilen, emekli bayram ikramiyeleri hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklama geldi. Ramazan Bayramı yaklaşırken emekli ikramiyelerine zam yapılacağı açıklandı. Peki emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? emekli ikramiyelerine ne kadar zam yapılacak? sorularının cevapları yazımızda;

Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Emekli bayram ikramiyesi ile ilgili açıklamalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir açıklama yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan; ”Yaklaşık 3 yıl önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş, bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasında gerçekleştireceğiz. En düşük emekli maaşını 1500 ‘TL’ye çıkartarak vatandaşımızın mağdur duruma düşmemesini sağladık. Biz göreve geldiğimizde emekli maaşlarının 66 TL’den başladığını söylemek isterim.” dedi.

Net bir tarih aralığı verilmesi gerekirse;

REKLAM

Emekliye Ramazan Bayramı İkramiyesi: 10-12 Mayıs 2021

REKLAM

Emekliye Kurban Bayramı İkramiyesi: 12-16 Temmuz 2021 tarihlerinde ödeme yapılması bekleniyor.

Emekli Bayram İkramiyesine Zam Yapılacak Mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere ödenen biner liralık bayram ikramiyesinde enflasyon oranında artış yapılacağını ve ilk ikramiyenin mayıs ayının başında ödeneceğini, Kurban Bayramı ödemesini ise temmuz ayının ortasına doğru gerçekleşeceğini açıkladı.

REKLAM

TÜİK verilerine göre, enflasyon, mart 2021‘de yüzde 1,08 artarken, yıllık bazda yüzde 16,19 oldu. Bu durumda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına göre basit bir hesaplama yapacak olursak. Bu yıl emekli bayram ikramiyelerine enflasyon oranına göre 160 ile 170 lira arasında zam yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın yaptığı açıklamaların ardından bir açıklamada Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün tarafından yapıldı. Ergün “Sayın Cumhurbaşkanımızın, bayram ikramiyelerine enflasyon oranında artış yapılacağı yönündeki açıklaması milyonlarca emekliyi mutlu etti. Ramazan ayı ve bayram öncesi güzel bir haber almış olduk. Gerçekten giderek eriyen ve alım gücünü yitiren ikramiyelerimiz için bu düzenleme gerekiyordu. Sesimize kulak verdiği ve bizleri unutmadığı için bütün emekliler adına Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Ayrıca Türkiye Emekliler Derneği tarafından yapılan hesaplamada bu yıl bayram ikramiyelerinin 1545 lira olması gerektiğini açıkladı.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir