REKLAM
X
Home / Genel / SON DAKİKA: 50 Yaş Üstü Aşı Olanlar İçin FLAŞ GELİŞME!

SON DAKİKA: 50 Yaş Üstü Aşı Olanlar İçin FLAŞ GELİŞME!

50 Yaş Üstü Vatandaşlar Dikkat! Araştırma Sonuçları Yayınlandı! Paylaşılan verilerde iki doz aşı olanların da..

Sözcü’de yer alan habere göre İngiltere’de yayınlanan koronavirüs verileri korkunç seviyelerde. Açıklanan verileri inceleyen uzmanlar delta varyantının ölümcül olma seviyesini kamuoyu ile paylaştı.

REKLAM

Paylaşılan verilerde iki doz aşı olanların da deltaya yenik düştüğü belirtildi. İngiltere’de bilindiği üzere AstraZeneca ve Biontech aşıları yapılıyor. Bu aşıların iki dozunu yaptıran İngiliz vatandaşlardan 50 kişinin öldüğü açıklandı.

Sözcü’de yer alan habere göre İngiltere’de yayınlanan koronavirüs verileri korkunç seviyelerde. Açıklanan verileri inceleyen uzmanlar delta varyantının ölümcül olma seviyesini kamuoyu ile paylaştı. Paylaşılan verilerde iki doz aşı olanların da deltaya yenik düştüğü belirtildi.

İngiltere’de bilindiği üzere AstraZeneca ve Biontech aşıları yapılıyor. Bu aşıların iki dozunu yaptıran İngiliz vatandaşlardan 50 kişinin öldüğü açıklandı.

Hayatını kaybeden 50 kişinin tamamının 50 yaş üstü olduğu açıklanırken, bunun yanında tek doz aşılı olan iki kişinin de hayatlarını kaybettikleri raporlandı. Şu ana kadar İngiltere’de 117 kişinin delta varyantı sebebiyle hayatlarını kaybettikleri belirtilirken, aşı olanların maske takmaya devam etmeleri istendi.

REKLAM

İngiltere’de yapılan iki aşının delta varyantına karşı koruyuculuğu da açıklanırken, daha önce duyurulan verilere göre AstraZeneca’nın iki dozunun bu varyanta karşı % 60 koruyucu olduğu belirtilmişti. Öte yandan bir diğer aşı olan BionTech ise bu aşıya karşı % 88 kadar koruma sağlayabiliyor.

Öte yandan yapılan açıklamada maalesef ki yaş ilerledikçe riskin de arttığı ifade edildi. 50 yaşın altında olup ve delta varyantı yüzünden hayatını kaybeden 8 kişinin aşı olmadıkları da verilen bilgilerde önemli detaylardan bir tanesi oldu.Aşının koruyuculuğunun tartışıldığı İngiltere’de uzmanlar kesinlikle aşının her şekilde çok büyük koruma sağladığını dillendirmektedirler.

Aşının kesinlikle koruyucu olduğu ama kusursuz olmadığı yetkililer tarafından belirtilirken, ne olursa olsun aşıya rağmen maskeye dikkat edilmesi gerektiği belirtildi. Bunun yanında İngiltere’de özellikle BionTech’in delta varyantına karşı % 88 oranında koruma sağladığı da ifade edildi.

Yetkililer her kesime mutlaka aşı olmaları ve aşının yanında mutlaka yeterli seviyede önlemlerini almaları konusunda vatandaşları uyarmaya devam ediyor.

REKLAM

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir