REKLAM
X
Home / Genel / Sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Yasaklar ile ilgili son durum gündemde araştırılan konular arasında bulunuyor. Koronavirüs vaka sayılarında yaşanan artış sonrasında oranlarda sık değişiklik yaşanıyor. Ancak sokağa çıkma yasağı gelip gelemeyeceği ise merak ediliyor. Peki yasaklar geri gelecek mi, sokağa çıkma yasağı olacak mı?

REKLAM

REKLAM

YASAKLAR GERİ GELECEK Mİ? 

Yasaklarla ilgili karar için Kabine toplantısının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Kabine toplantısı yapıldı ve yeni kısıtlamalara dair detay verilmedi. Ancak Cumhurbaşkanı, ”Okullarda 6 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrencilerle irtibatlı henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa pcr testi yaptırmasını isteyeceğiz. Aşı olmayan üniversite öğrencilerimiz ve üniversite çalışanlarından düzenli pcr testi yaptırmalarını talep edeceğiz. Konser, tiyatro ve sinema gibi insanların toplu olarak bulunduğu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız. Tamam diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafede bu kurallara riayet özellikle bizim sağlığımızın temel esasıdır.” şeklinde açıklamada bulundu.

REKLAM

Bakan Koca, AVM ve kafeler gibi kapalı mekanlar için ek tedbirlerin söz konusu olup olmadığı hakkında yöneltilen soruya, ”Böyle bir şey gündemimizde yok. Biz önümüzdeki günlerde daha fazla aşılama yapacağımıza inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde salgın ülkemizin gündeminden çıkacak.” yanıtını verdi. Öte yandan aşı olmayanlar için uçak ve şehirlerarası otobüs yolculuğu, konser, tiyatro ve sinema gibi insanların toplu olarak bulunduğu faaliyetlerde zorunlu PCR testi uygulamaları devreye alınıyor.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

REKLAM Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir