REKLAM
X
Home / Genel / Sigortalılara 918 Lira Destek

Sigortalılara 918 Lira Destek

Sigortalılara 918 Lira Destek… Sigortalılara müjde! Sosyal Güvenlik Kurumu, bünyesine bağlı vatandaşların pek çok alanda yardımına koşuyor

SGK, vefat eden sigortalıların ailelerine tek seferlik nakdi destek yapıyor. Cenaze Ödeneği kapsamında vefat eden sigortalının sırasıyla varsa eşine, yoksa çocuklarına, çocukları yoksa anne veya babasına, anne veya babası da yoksa kardeşi veya kardeşlerine tek seferlik nakdi yardım yapılır.

2021 yılı itibarıyla Cenaze Ödeneği 918 lira olarak ihtiyaç sahibi ailelere yatırılır.

REKLAM

ŞARTLARI NELER?

Kurum, ilgili destek ödemelerinden faydalanmak isteyen vatandaşlara bazı şartlar sunmaktadır. Ailelerin destek yararlanmaları için şu şartların oluşması gerekir:

REKLAM

Vefat eden sigortalı bir iş kazası ya da meslek hastalığı sonucu vefat ettiyse, İş görmezlik geliri, malullük ya da yaşlılık aylığı almaktaysa… En az 360 gün malullük, yaşlılık ve ölüm sigortası primi bildirilmişse..

REKLAM

Cenaze Ödeneği vefat eden sigortalının ihtiyaç sahibi ailesine verilir. Yukarıda belirtilen şartlardan bir tanesinin oluşması başvuru için yeterli bir sebeptir.

BAŞVURU NEREYE YAPILMALI?

Vefat eden sigortalının ihtiyaç sahibi yakınları destekten yararlanmak istiyorsa, vefat eden sigortalının hayatını kaybettiği tarihin yer aldığı dilekçeyle Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine veya Merkezine başvuruda bulunabilir.

Vefat eden sigortalının hayatını kaybettiği tarih nüfus kütüğünde yer almıyorsa, yazılı dilekçeyle birlikte sigortalının vefat tarihini belirten konuyla ilgili makamlarca düzenlenen vefat belgesinin SGK’ye verilmesi gereklidir.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Yasak Elma Rol Alan Zehra Erkek Mİ?

Fox TV de yayınlanan yasak elma dizisindeki Zehra karakteri erkek mi? REKLAM Fox TV’de yayınlanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir