REKLAM
X
Home / Hastalıklar / Şeker Hastalığı Belirtileri

Şeker Hastalığı Belirtileri

Şeker hastalığı yani diyabet günümüzde sıkça karşımıza çıkan rahatsızlıkların başında yer almaktadır. Ne yazık ki gün geçtikçe de bu sorun daha da artmaktadır. Bunun en büyük sebebi olarak aşırı şeker tüketimi, karbonhidrat içerikli gıdaları tüketimi, spor yapmama gibi bazı ana sebepler rol almaktadır.

Şeker hastalığı belirli süre sonunda oluşan bir rahatsızlıktır. İlk olarak yediğimiz şekerden dolayı vücut insülin üretir. İnsülin ise bu şekeri dengelemede görev alır ve parçalamaya yardımcı olur. Ancak glukoz şurubu içeren gıdalarda bu şekerin kana geçmesi çok hızlı olur ve insülin salgılanması artar. Hızlı salgılanma sonucu hızlı bir parçalanma olur. İşte bu durumdan dolayı bu denge bozulur. Sonucunda ise vücut insülin üretemez hale gelir ve yeteri kadar üretemez. Biz de insülini dışarıdan almak zorunda kalırız.

Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

  • Aşırı ve sık idrara çıkma
  • Aşırı ağız kuruluğu
  • Gözlerde bulanıklık
  • Yorgunluk ve halsizlik
  • Hafif açlık anında titreme
  • Ani kilo kaybı veya kilo alımı

gibi sebepler şeker hastalığının başlangıç belirtileridir. Tam ve doğru sonuç için mutlaka doktora danışılığ gerekli kan testlerinin yapılması gerekmektedir.

REKLAM

Saracoglu Şeker Hastalığı ve Ani Şeker Düşmesi İçin Kür Tarifi

  • 1 kaşık kuru karanfil
  • 3 adet çubuk tarçın
  • 1 litre su

Malzemeleri cam şişe içine atıp suyu koyun ve çalkalayın. Ortalama 4-5 gün kaldıktan sonra sabah uyandığınızda ve gece uyumadan önce 1 bardak içmenizi tavsiye ediyoruz. 1 ay bu kürü uyguladıktan sonra 15 gün ara verin ve tekrar uygulayın. Tarçın ve karanfilde yer alan besin maddeleri kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur ve insülinin salgılanmasını teşvik eder. Bunu sadece şeker hastaları değil bu riski taşıyanların veya tamamen sağlıklı insanların içmesi önerilir.

REKLAM

Bunlara ek olarak ekmek, şeker, pirinç, makarna gibi gıdalardan uzak durun. Günlük mümkün olduğunda yürüyüş yapın. Bu kür ile şeker hastalığını fazla ilerlemeden durdurmanızı yardımcı olacaktır. Her ihtimale karşı kan testi yaptırıp doktora danıştıktan sonra kürü uygulamanızı öneriyoruz

About Dilara Kal

Check Also

Kör eden sineklerin görüldüğü o bölgemiz alarmda!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde bulunan illerimizde görülen ve tıp literatüründe ‘Bovine Ephemeral Fever’ olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir