REKLAM
X
Home / Bitkisel Sağlık / Saraçoğlu Sinüzit ve Migrene Karşı Kür

Saraçoğlu Sinüzit ve Migrene Karşı Kür

Günlük hayatı çekilmez bir hale getiren baş ağrısı ve türevleri hemen hemen her yaşta herkesin büyük sorunudur. Öyle ki bu baş ağrıları sizin huzursuz ve mutsuz biri haline dönüşmenize neden olur. Uzun süreli ve sürekli olan bu baş ağrıları sinüzit ya da migrenin belirtisi olabilir. Bu yazımızda sinüzit ve migrene iyi gelen kür paylaşacağız. Buyurun yazımızda;

Sinüzit ve migren birbirine oldukça çok karıştırılan rahatsızlıklardır. Bu nedenle önce rahatsızlığınızın ne olduğunu çözümlemek gerekmektedir.

Sinüzit; Burnun içinde kemik içi boşluklarının ve çevresinin iltihaplanmasından kaynaklanır. Sinüzitin iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan ilki akut sinüzittir. Genellikle nezleden sonra ortaya çıkan bir hastalıktır. Diğer sinüzit türü ise Kronik sinüzittir. Kronik sinüzit geniz etlerinde ve burunda yapısal bozukluk olması durumunda ya da alerjik bir durum söz konusu olduğunda ortaya çıkar.

REKLAM

Migren ise sinüzitten farklı olarak otonom sinir sistemi bozukluğuna bağlı olarak şiddetli baş ağrısına neden olmaktadır. Migren de kusma, mide bulantısı gibi belirtiler gözlemlenir bunun yanında sese ve kokuya da hassasiyet de söz konusudur.

REKLAM

Sinüzit ve Migrene İyi Gelen Kür

Kürümüz oldukça basit malzemelerden oluşmaktadır. Ayrıca yapımı da oldukça kolaydır. Bu kürü Prof. Kimyager İbrahim Saraçoğlu hocamızda tavsiye etmektedir.

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı Biberiye
  • 1 bardak Su

Hazırlanışı ve Kullanım Şekli

REKLAM

Bir cezve ya da ufak bir tencerenin içerisinde bir bardak suyu kaynatın ve ardından 1 tatlı kaşığı biberiye ekleyin ve 8-10 dakika kadar daha kısık ateşte kaynatın. Bu kürü sabah akşam öğle olmak üzere günde 3 kere taze olarak hazırlayın ve tüketin. Bir ay kadar kısa bir sürede migren ve sinüzit ağrılarınızdan kurtulmuş olacaksınız.

Esen Kalın…

About Dilara Kal

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.