REKLAM
X
Home / Genel / Saraçoğlu Saç Parlaklaştıran Kürler

Saraçoğlu Saç Parlaklaştıran Kürler

Mevsimlerin değişmesi ile birlikte kılık kıyafetlerimizi, ayakkabımızı, cilt kremlerimizi mevsimine uygun şekilde değiştiriyoruz. Fakat göz ardı ettiğimiz bir durum var saçlarımız !… Saçlarımızda tıpkı bedenimiz gibi mevsimsel değişikliğin karşısında reaksiyon gösterir. Özellikle yaz aylarında saçlarımız güneşin ve denizin etkisiyle yıpranır ve parlaklığını kaybeder.

Birazdan aktaracağımız kür sayesinde yaz aylarında da saçlarınızı ışıl ışıl parlatıp göz kamaştırabilirsiniz. Buyurun yazımızda;

İbrahim Saraçoğlu Saçları Parlaklaştıran Kür

Isırgan Otu Kürü Malzemeleri;

REKLAM
  • Isırgan Otu (kurutulmuş ise 1 yemek kaşığı, taze ise 2-3 dal kadar )
  • 1 litre Klorsuz Su

Hazırlanışı ve Uygulama Şekli;

REKLAM

Kaynamakta olan suyun içerisine ısırgan otunu ekledikten sonra 10 dakika kadar daha kaynatın ve sonrasında kürün soğumasını bekleyin. Süzgeçten geçirdiğiniz bu kürü duştan sonra,durulayın ve yarım saat kadar bu şekilde bekledikten sonra saçlarınızı tekrar yıkayabilirsiniz. Basit bir kür olmasına rağmen bu kür ,oldukça etkilidir. 1 ay boyunca düzenli şekilde kullanmanız tavsiye edilir.

Avokado Kürü Malzemeleri;

  • 1 adet soyulmuş Avokado
  • 1 adet Muz
  • 2 yemek kaşığı soğuk sıkım Zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulama Şekli;

Muzu kabuğundan ayırdıktan sonra, kabuk kısmını robottan geçirin, ardından tüm malzemeleri bir kapta jel kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve homojen haline getirin. Bu kürü temiz saça 5 dakika kadar masaj yaparak uygulayın ve ardından 5 dakika kadar daha saçlarınızı dinlendirdikten sonra yıkayabilirsiniz.

Bu kürün özelliği E vitamini açısından oldukça zengin olan Avokadonun saçların güçlü ve parlak görünmesinde etkili olmasıdır. Ayrıca muz kabuğu saçlardaki kepek sorununu tamamen ortadan kaldırır.

REKLAM

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir