REKLAM
X
Home / Genel / Saraçoğlu Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır Faydaları!!

Saraçoğlu Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır Faydaları!!

Maydanoz hangi mevsim olursa olsun yeşillik olarak kahvaltıda da akşam yemeklerimizde sıkça kullandığımız bir sebzedir. Hem görüntüsüyle hem de taze kokusuyla sofralarımızda yer aldığında iştahımızı kabartmaktadır. Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir sebzedir.

Maydanozu düzenli olarak tüketmek vücudumuzun yeterli miktarda K vitamini almış olmamızı sağlamaktadır. K vitamini eksikliği kemiklerimizin daha kolay kırılmasına sebep olabilmektedir. Genellikle yemeklerimize yada meyve aldığımız zaman C vitamini açısından mineral bakımından zengin meyve ve sebzeleri tercih etmekteyiz. Ancak neden yemeklerimize K vitamini eklemek  yada vücudumuza almayı düşünmüyoruz? Maydanoz vücuttaki kalsiyum miktarının emilimini azaltır. İdrar ile kalsiyumun vücuttan atılmasını engellemektedir.

Böbrek ve diyabet hastalıklarıyla savaşmak zorunda kalmazsınız. Yüksek potasyum içeriğinden dolayı kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur.  Kadınlarda özellikle kist oluşumuna karşı ve kist temizlemeye karşı çok etkili bir sebzedir. Çeşitli virüs ve bakterilere karşı çok güçlü bir antioksidandır.  Bu yüzden eczanelere gidip vitamin takviyesi aramayın. Bunun yerine vitamin bakımından zengin ve doğal gıdaları tüketin.

REKLAM

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz-limon kürü hazırlanışı

Malzemeler:

  • Yarım demet maydanoz
  • 1 adet limon
  • 1 bardak su

Tüm malzemeleri blender ile karıştırın. Kahvaltıdan yarım saat önce tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Kürü hazırladıktan sonra vitamin etkisini kaybetmemesi için hemen tüketmelisiniz.

REKLAM

Maydanoz-limon kürünün faydaları nelerdir?

C  vitamini bakımından çok güçlü bir kür olduğundan dolayı soğuk algınlıklarına karşı vücudunuzu diri tutacaktır ve mikropları bünyenize kolay kolay sokmayacaktır

Tokluk hissettirdiğinden kilo problemi yaşayanlar için müthiş bir yağ yakıcı etkiye sahiptir. Böylece idrak söktürücü ve ödem attırıcı bir karışımdır. Ödem attırdığı için adet kanamalarını kolaylaştırır ve adet ağrılarını azaltmaya yardımcı olur.

Prostat hastalarına iyi gelir

Cilt problemlerine(sivilce ve sivilce lekeleri) karşı iyi gelir.

Yazımın sonuna gelirken sevgili okurlarım 15 günden fazla maydanoz-limon kürü tüketilmemesi gerekir. Çünkü 15 günden sonra fayda yerine zarar gösterebilir. 10 gün ara verip tekrar devam edebilirsiniz.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir