REKLAM
X
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Home / Genel / Saraçoğlu Koltuk Altı Terlemesini Engelleyen Kür Tarifi

Saraçoğlu Koltuk Altı Terlemesini Engelleyen Kür Tarifi

Vücudun en doğal reflekslerinden birisi de terlemektir. Vücut, normal sıcaklığının üzerine çıktığında terlemeye başlarsınız. Bu terleme fiziksel olarak efor sarf ettiğinizde ya da heyecan ve strese bağlı ani değişen durumlar karşısında gerçekleşebilir.

Özellikle yaz aylarında koltuk altı terlemesi hem kendinizi oldukça rahatsız eder, hemde toplum içerisinde iken karşınızdaki insanı. Hiç istemeseniz bile bu duruma maruz kalıp kendinizi kötü hissediyorsanız bu kür tam sizlere göre…

Terleme, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Yani terlemek vücut için doğal ve sağlıklı bir durumdur. Terlemeyi önleyen birçok uygulama bulunmaktadır lakin bu uygulamalar sağlık açısından elverişli değildir. Bu nedenle birazdan aktaracağımız kür, doğal yollarla elde edilerek insan sağlığını göz ardı etmekten kaçınarak hazırlanmıştır.

Saraçoğlundan Terlemeye Karşı Kür

Malzemeler;

  • 1 su bardağı Klorsuz Su
  • 1 tutam Kırkkilit Otu
  • 1 tutam Aslandişi ( Testere Dişli )
  • 1 tutam Adaçayı

Hazırlanışı ve Uygulama Şekli;

Oldukça basit bir hazırlama şekli olan kürü bir cezve yardımıyla kaynamakta olan suyun içerisine aktarın ve kısık ateşte 8-10 dakika kadar kaynatın. Kaynadıktan sonra süzgeç yardımıyla süzerek her akşam yemeğinizi yedikten 1 saat sonra tüketin. Burada dikkat etmeniz gereken nokta bu kürü 21 gün boyunda düzenli tüketmenizdir.

Bu kür koltuk altı terlemesine, avuç içi terlemesine oldukça iyi gelmektedir. Aslan pençesi otu hormonların düzenli çalışmasını sağlayarak heyecan ve stres gibi faktörlerden dolayı terlemenizi engeller. Kırkkilit otu vücutta suyu tutar ve Adaçayı yaprağı da bakterilerle mücadele ederek, bakteri kökenli terlemeleri engeller.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Saraçoğlu Bel, Boyun ve Sırt Ağrıları İçin Kür

Hareketsiz yaşam tarzı ya da uzun süre yanlış çalışmaya bağlı olarak oluşan sırt, bel ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir