REKLAM
X
Home / Hastalıklar / Saraçoğlu KOAH İçin Bitkisel Kür Tarifi

Saraçoğlu KOAH İçin Bitkisel Kür Tarifi

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamız katıldığı bir canlı yayında KOAH hastaları için geliştirdiği kürünü açıkladı. Hocamızın yaptığı açıklamada KOAH hastalarının kumarin bakımından zengin içeriğe sahip olan yulaf samanını tüketilmesi gerektiğini belirtti.

Burada dikkat edilmesi gereken bir durum olduğunu belirtti. Yaptığı açıklamanın devamında her bitkinin bir mucizesi olduğu, yulaf samanının da mucizesinin yeşilken hasat edildiğinde KOAH hastalığına iyi geldiğini belirtti. Yulaf samanının yeşilken hasat edildikten sonra 50 derecede kurutulması gerektiğini unutmayınız.

Malzemeler

REKLAM
  • 5-6 gram kurutulmuş Yulaf Samanı ( yeşilken hasat edildiğinden emin olmalısınız)
  • Bir su bardağı içme suyu

Hazırlanışı ve Tüketim Şekli

REKLAM

Bir bardak suyu cezve yardımı ile kaynatın, kaynayan suya yulaf samanını ekledikten sonra 5-6 dakika kadar kaynamasını bekleyin ve ılımaya bırakın. Süzdüğünüz suyu günde bir defaya mahsus olmak üzere tüketin.

Tüm bunların yanı sıra mevsiminde ise muhakkak günlük Tere tüketimi KOAH hastalığına oldukça iyi gelmektedir. Mevsimi olmadığı zaman ise Keçiboynuzu pekmezini sabah, akşam, öğlen bir tatlı kaşığı kadar tüketirseniz KOAH rahatsızlığınıza oldukça iyi gelecektir.

NOT: Hastalığınızdan emin olmadan bu tavsiyelerimizi denemeyiniz. Ayrıca hastalığınız süresince doktorunuzun verdiği bir ilaç var ise kesinlikle ilacı bırakmayınız. Unutmayın bu bitkiler hastalığınızın tedavisi için takviyedir, direkt ilaç olarak kullanmayınız.

REKLAM

Esen Kalın…

About Dilara Kal

Check Also

Kör eden sineklerin görüldüğü o bölgemiz alarmda!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde bulunan illerimizde görülen ve tıp literatüründe ‘Bovine Ephemeral Fever’ olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir