REKLAM
X
Home / Bitkisel Sağlık / Kür / Saraçoğlu Hurma Suyu Kürünün Faydaları

Saraçoğlu Hurma Suyu Kürünün Faydaları

Özellikle kış aylarının meyvesi hurma hem tadı hem rengi ile sevilen meyveler arasındadır. Yüksek besin değeri ve lezzetli tadı ile kış aylarında sıkça tükettiğimiz meyvelerdendir. Taze olduğu gibi kurutarak da tüketilebilmektedir.Genel olarak Arap ülkelerinden gelen bu meyve ülkemizde de azda olsa yetişmektedir. Yüksek lif oranı vitamin ve mineral içeriği ile cennet hurmasının faydaları ve saraçoğlu hurma suyu kürü tarifine yer vereceğiz.

Hurmanın faydaları nelerdir?

Hurma A vitamini, C vitamini, kalsiyum, potasyum açısından zengindir. Az da olsa demir minerali içermektedir. Meyvenin neredeyse % 20 lik bir kısmı liftir. Bu liflerin de çok önemli faydaları mevcuttur.

Yapısındaki A vitamini göz ve cilt sağlığı açısından çok önemlidir. A vitamini gözlerin net görmesine yardımcı olur. Aynı zamanda ciltte ten rengini düzenler ve tazelenmesine yardımcı olur. Ciltte kırışıklıkların önüne geçmeye destek olmaktadır.

REKLAM

Yapısındaki lifler ile de sindirim konusunda çok önemli faydaları vardır. Hurma suyu kürü ile de bu etki daha da artmaktadır. Bu lifler bağırsaklarda su alıp şişerek bağırsaktaki toksin ve zararlı mikroorganizmaların atılmasına destek olur. Serbest radikallerin uzaklaşmasında da görev alır. Aynı zamanda tokluk hissi vermektedir. Fazlalık yer kaplayan lifler kalori içermez. Bu yüzden zayıflamanıza da yardımcı olacaktır. Aynı zamanda da vücuttan ödemin atılmasına da destek olmaktadır.

Saracoglu hurma suyu kürü nasıl yapılır?

Yapımı oldukça basit ve pratiktir. Gece uyumadan önce dilimlenmiş hurmaları 1 bardak suyun içine atın ve sabaha kadar bekleyin. Değerli besin maddeleri suda çözünecektir ve bizler için de daha sindirilebilir hale gelecektir. Sabah uyandığınızda meyveler ile birlikte suyu içmeniz gerekiyor. 1 hafta kadar devam edildikten sonra bağırsak sistemi ciddi oranda rahatlayacaktır. Cildiniz güzelleşecek ve ödem şişkinliğini atmış olacaksınız.

REKLAM

About Dilara Kal

Check Also

Kan Pıhtılaşmasının 8 Erken Uyarısı

Sık görülen rahatsızlıklar ve tedavileri olmalarına karşın kan pıhtısından kaynaklanan rahatsızlıklar sonucunda hayatını kaybeden kişilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir