REKLAM
X
Home / Hastalıklar / Saraçoğlu Gıdı Sarkmasını Yok Eden Kür Tarifi

Saraçoğlu Gıdı Sarkmasını Yok Eden Kür Tarifi

Sevgili okurlarımız bugün sizlere birçok kadının oldukça şikayetçi olduğu bir durum olan gıdı sarkması hakkında bilgiler vereceğiz. Gıdı nasıl gider? Gıdının oluşmaması için neler yapmalıyız? gibi soruların cevaplarını sizlere aktaracağız. Detaylar yazımızda;

Gıdı çene altında oluşan bir tür deri sarkmasıdır. Tedavisi doğal yollarla oldukça zor ve sabır gerektiren bir iştir. Gıdının oluşmasında birçok neden olabilir. Çoğu insan gıdı oluşumunu kiloya bağlasa da, gıdı zayıf kişilerde de oldukça gözlemlenmektedir.

Gıdıdan kurtulmak için öncelikle beslenme alışkanlıklarımızı sağlıklı bir hale getirmeli ve buna ek olarak egzersiz yapmalıyız. Tüm bunların yanında birazdan aktaracağımız mucizevi kür sayesinde gıdı sarkmasından kurtulabiliriz.

REKLAM

Gıdı Sarkmasına İyi Gelen Kür Tarifi

Malzemeler

  • 1 adet Yumurta akı
  • 2 tatlı kaşığı Süt
  • 2 tatlı kaşığı Bal
  • 2 tatlı kaşığı Limon suyu

Hazırlanışı ve Tüketim Şekli

REKLAM

Malzemeleri gibi tıpkı hazırlanışı da oldukça kolay olan bu kürümüzde tek yapmanız gereken tüm malzemeleri bir kapta iyice karıştırmak. Kürü hazırladıktan sonra gıdınıza masaj yaparak iyice uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu kürü 2 günde bir düzenli bir şekilde uyguladığınız zaman gıdı sarkmasının toparlandığını göreceksiniz.

Gıdı Sarkmasına İyi Gelen Egzersizler

REKLAM
  • Sakız çiğnemek çene kaslarınızı güçlendirir bu durumda gıdı sarkmasına iyi gelmektedir.
  • İki elinizin avuç içi ile çene altından boğaza doğru masaj uygulayın.
  • Sırtınızı düz bir zemine yaslayın. Başınızı yukarı kaldırıp boyun kaslarınızı iyice gerin ve yine avuç içiniz ile boğazınızdan çenenize doğru bastırarak yukarı doğru masaj uygulayın.

Not: Yukarıda da aktardığımız gibi gıdı sarkması doğal yollarla tedavi edilmesi tam manası ile sabır işidir. Gıdıdan doğal yollarla kurtulmak için aktardığımız kürü ve egzersizleri düzenli bir şekilde sabırla yapmanız gerekmektedir.

Esen Kalın…

About Dilara Kal

Check Also

Kör eden sineklerin görüldüğü o bölgemiz alarmda!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde bulunan illerimizde görülen ve tıp literatüründe ‘Bovine Ephemeral Fever’ olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir