REKLAM
X
Home / Genel / SAÇ DÖKÜLMESİNE SON!!

SAÇ DÖKÜLMESİNE SON!!

Dönemin kadın, erkek, genç ve çocuk ayırt etmeden yaşadığı en büyük problemlerden biri de saç dökülmesidir. Daha çok genetiğe bağlı olarak dökülmesine rağmen kimi zaman çeşitli hastalıklardan ötürü sinüzit, bağırsak paraziti ve enfeksiyon gibi hastalıklardan sebep de saç dökülmesi ile karşı karşıya kalmaktayız. Aslında saç dökülmesi sağlıklı bir insanda belirli dönemlerde belirli bir tutarda olması gereken bir olaydır ve bu durumdan sonra saç diplerinden daha sağlıklı saçlar meydana gelir. Fakat bizim elimizde olmadan gelişen bu durumunda bir çok nedeni vardır.

Bu nedenler için de;

REKLAM
  • Genetik faktörler
  • Vitamin ve mineral eksikliği
  • Yanlış beslenme
  • Deri problemleri
  • Çeşitli hastalıklar ve ilaç kullanımı
  • Hormonal nedenler
  • Kozmetik Kullanımı
  • Stres ve depresyon

Zaman zaman yaşadığımız bu can sıkıcı durum bizim sosyal hayatımızı iş hayatımızı özel hayatımızı derinden etkiler ve bu bizde öz güven eksikliğine sebep olur. Bunun önüne geçmek içinse bir çok yöntem vardır. Bunların en başında saç ekimi gelmektedir. Fakat çoğu insan bu işlem için hem iğneli bir tedavinin altına yatmaktan çekinmekte hem de maddi açıdan bunu karşılayacak durumu olmamaktadır. Bu sebeplerden ötürü kadın, erkek, genç, yaşlı bu duruma gelmeden önlemini almaktadır. Bunların en başında ise bitkisel ve doğal yöntemler gelmektedir. Hem Maliyet olarak her bütçeye hitap etmekte hem de en kolay ve en etkili çözümler arasında yer almaktadır.

REKLAM

Biz de siz değerli okurlarımız için mucizevi ve saç dökülmesini %100 bitiren bir kür olan lavanta küründen malzemelerinden, hazırlanışından ve uygulanışından bahsedeceğiz.

MALZEMELER

  • 1 tutam lavanta (5 gr)
  • 750 ml su (3,7 bardak)

HAZIRLANIŞI

Bir tutam lavantayı (5 gr) 750 ml ( 3,7 bardak) kaynamakta olan suyun içine ilave ediniz. Yaklaşık 5 dk yüksek sıcaklıkta( kaynama noktasına yakın) demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz. Eğer, saçlarınız temiz ise demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarını yıkayınız ve yarım saat etki etmesi için bekleyiniz. Yarım saat etki ettirdikten sonra saçınızı sadece suyla durulayınız.

Eğer saçlarınız lavanta suyunu sürmeden önce kirli ve çok yağlanmış ise sabunla (tabii yeşil sabun) yada şampuan ile yıkayınız. Saç dökülmesi durana kadar haftada 1-2 kere uygulayınız. Saç dökülmesi durduktan sonra da önlem amaçlı zaman zaman uygulanabilmektedir.

Sağlıklı günler dileriz…

REKLAM

About Dilara Kal

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.