REKLAM
X
Home / Genel / Rüyasında Gördü Sonra Gerçek Oldu

Rüyasında Gördü Sonra Gerçek Oldu

Rüyasında gördü gerçek oldu. Hatay’ın İskenderun ilçesinde, rüyasında sese kulak veren Arafat Güllü, evinin alt katında bir kralın mezarının olduğunu iddia edip kazıda insan minyatürü şeklinde heykel buldu.

Daha önce de bulduğu tarihi eserleri Antakya Arkeoloji Müzesi’ne teslim eden Güllü, incelemeler için yetkililere çağrıda bulundu. Esentepe Mahallesi’nde yaşayan üniversite mezunu elektrik tesisatçısı Arafat Güllü (35) evinin altında bir krala ait mezarını ve burada yüklü bir hazine olduğunu ileri sürdü.

Son dönemlerde sık sık rüyalar görmeye başladığını Güllü, “Ben onu uyuduğumda birisinin beni çağırdığını duyuyordum. O ses bana “Arafat gel Arafat çıkart beni buradan ben aşağıdayım diyordu.

REKLAM

Bu durumu anlattığımda bana ‘deli’ olduğumu söyledi. En son durumu arkadaşıma anlatıp evimin altından beni çağırdıklarını söyledim. O ses bana dedi ki, ‘sana parçaların en vereceğim. Git evinin altındaki taşı kaldır.’ Ben de gidip evimin alt kısmında bulunan taşı kaldırdığımda bir heykel ile karşılaştı

Evimin altında yüklü miktarda hazine düşünüyorum. Ben devletimden kaç defa buranın gelip araştırılmasını istedim. Ama bir türlü sonuç alamadım.

Daha önceleri de evimin alt kısmında bulduğum birkaç parçayı Antakya Arkeoloji Müzesi’ne teslim ettim.

Daha önceleri evimin altında bulduğum parçaların roma döneminden olduğu devletin müzesi tarafından tescillendi, yetkililerden bu evde araştırma yapmalarını istiyorum dedi.

REKLAM


Arafat Güllü ’nün gördüğü rüyasını sürekli olarak kendisine anlattığını kaydeden arkadaşı Ali Taşpınar ise, “Bana sürekli gördüğü rüyayı anlatıp hazine bulacağını söylüyordu.

Evinin alt katına indiğimizde kendisine seslendiğini söylediği insan görünümlü heykeli buldu” dedi. Hazine bulunduğunu söylediği evini 4 yıl önce gaipten duyduğu ses ile satın aldığını anlatan Güllü, “4 yıl önce bu evin tam karşısında bulunan evde oturmaktaydım.

O ses bana dedi ki, ‘Arafat sen gelip bu evi alacaksın.’ Babama durumu anlattığımda babam bana şu anda oturduğum evin harabe olduğunu belirtip burayı almamam gerektiğini söyledi. O ses bana diyordu ki, ‘Arafat çadır kur buraya.

Burayı al.’ Ben de babama gerekirse çadır kuracağımı ama bu evi alacağımı söyledim. Ve aldım. O sese gittim. Evimin altında insan minyatürü olan bir heykel buldum” diye konuştu

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir