REKLAM
X
Home / Genel / Ölürken Son Söz Ne Olur?

Ölürken Son Söz Ne Olur?

Ölürken Son Söz…

ABD’deki bir bakımevinde çalışan tecrübeli hemşire Jolie, insanların ölmeden önce söylediği son sözleri anlattı. Jolie, hemen hemen ölüm döşeğindeki tüm insanlarda aynı durumla karşılaşıldığını belirterek, “Ölmeden önce anne veya babalarına onları sevdiklerini söylüyorlar” diye konuştu.

Ölüm, insanoğlunun sürekli merak ettiği bir konu. Doğal olarak ölen insanlara en yakın kişiler de hastane görevlileri veya hemşireler oluyor. ABD, Los Angeles eyaletindeki bir bakımevinde çalışan Jolie isimli hemşire, Tik Tok hesabına yüklediği video ile insanların ölmeden önce söyledikleri son sözlere ilişkin bilgi verdi.

REKLAM

MESLEĞİMİ SEVİYORUM”

Mesleğini sevdiğini belirten Jolie, “Yaklaşık 5 yıldır bakımevi hemşiresi olarak çalışıyorum. Daha önce de 9 yıl yoğun bakım hemşiresi olarak görev yaptım. Toplamda 14 yıldır bu işin içerisindeyim ve mesleğimi seviyorum. Bakımevinde ölümü yakın olan hastaların ailesini bu duruma hazırlıyoruz. Açıkçası onları biraz da olsa rahatlatmış olmak bana iyi geliyor” dedi.

ölürken son söz

“ÇOĞU İNSAN AYNI ŞEYİ SÖYLER”

REKLAM

Çoğu insanın ölmeden önce aynı şeyleri söylediğini ifade eden Jolie, “İnsanların ölmeden önceki anları çok ilginç. Ciltleri sararıyor, nefes almada değişiklik yaşıyorlar. Hemen hemen hepsinin ölmeden önce söylediği söz de aynı. Annelerini veya babalarını sevdiklerini söylüyorlar” diye konuştu.

ölmeden önce son söz

“BAZI YANLIŞ ALGILAR VAR”

Julie, bakımevleriyle ilgili yanlış algılar olduğunu belirterek sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Bakımevlerindeki insanlara kötü koşullarda bakılıyor algısı yanlış. Ayrıca buraya getirilen herkes de hemen ölmüyor. İnsanların bakımevlerini bu şekilde görmelerini doğru bulmuyorum. İnsanların konu hakkında daha fazla bilgi edinmeye ihtiyaçları var.”

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.