REKLAM
X
Home / Genel / Millet İttifakı Adayı Belli Oldu

Millet İttifakı Adayı Belli Oldu

Millet İttifakı Adayı belli oluyor… Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce katıldığı canlı yayında asgari ücretin 5 bin lira olması ve vergilerden muaf tutulması gerekliliğini söyledi. İnce ilaveten Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı konusu ile ilgili da bir açıklama geldi…

Millet İttifakı Adayı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce katıldığı bir programda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı için değerlendirmelerde bulunan İnce, “Ben anlaşacaklarını düşünüyorum Sayın Gül üzerinde, bekliyorum ben de duyuyorum.” dedi.

CHP’den istifa ettikten sonra Memleket Partisi’nin kuran ve CHP’li bazı milletvekillerini partisine katan Muharrem İnce bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.

REKLAM
Millet İttifakı Adayı

KILIÇDAROĞLU, ABDULLAH GÜL’Ü ADAY GÖSTERMEK İSTEMİŞ

Programda gündeme dair değerlendirmelerde bulunan İnce ses getirecek açıklamalara yer verdi. İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kendisi Cumhurbaşkanı adayı olduğu dönem Abdullah Gül’ü aday göstermek istediğini aktardı.

“SAYIN GÜL ÜZERİNDE ANLAŞACAKLARINI DÜŞÜNÜYORUM”

REKLAM

Kılıçdaroğlu’nun bu isteğinin Millet İttifakı’nın diğer ortakları tarafından kabul görmediğini aktaran İnce, “Meral Hanım ve ben bastırdığımız için vazgeçtiler projeden. Yoksa adayları Gül’dü. Ben anlaşacaklarını düşünüyorum Sayın Gül üzerinde, bekliyorum ben de duyuyorum.” dedi.

Abdullah Gül Millet İttifakı’nı birleştirir. Meral Akşener ve ben bastırdığımız amacıyla Abdullah Gül’ün adaylığından vazgeçtiler. Yoksa adayları Abdullah Gül’dü. Ben Memleket Partisi adayının demokratik yöntemlerle seçilip aday olarak inşallah ben seçileceğim diye düşünüyorum.

Bunun hazırlığındayım. Takip ediyorum. Kılıçdaroğlu vaatlerde bulundu ama adayım demedi. Akşener, “Ben başbakan adayıyım” dedi. Ben en çok aday alan bireyin aday olmasını isterim. Adaylık amacıyla Abdullah Gül üstünde anlaşacaklarını duyuyorum. Acaba cumhurbaşkanı seçmekten vazgeçmek ister mi ulus?

REKLAM

Bir de bu var. Peşin bahsetmek seçimi kazanmadan 360 400’ü geçmeden başbakanlığa aday olursunuz ama ulus sunar mi bu hakkını geri?

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.