REKLAM
X
Home / Genel / MEHMET CEYHAN’DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

MEHMET CEYHAN’DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Bizim çok yatan hastalarımız içerisinde 3’üncü defa enfeksiyon yaşamışlar var. Mutant virüs birtakım şeyleri de kuşku ile karşılamamıza amacıyla oldu, bildiğimizi sandığımız şeyleri. Bunlardan bir adedi bitirilen hastalığın 6 ay uzak tutması Hastanemizde hastalıktan 2 ay sonra yine hastalık yaşamış şahıslar var.

REKLAM

Aşı ve tedbiri eş güdümlü yürütmeden vaka adedinin azalması olası değil. Orada bir iyiye gitmeyi ben gözlemlemiyorum açıkçası. Aşılma hızımız ilk başta gayet iyiydi, şimdi günde 30 binlere kadar düştü, bu sürat ile devam ederse Türkiye’nin istediğimiz düzeyde aşılanması seneler alır.

REKLAM

Aşı kararsızlığını biz esasen bekliyorduk, bunun çok daha eskiden tedbirinin alınması lazımdı” dedi. Ceyhan, önlemlerin gevşetilmesi ile vakalarda büyük bir patlama yaşanabileceğine ilgi çekerek, “Bu önlemler ile olay adedi azalıyor gibi çıkar ve önlemler kaldırılırsa şayet ya da halk gevşetir ise önlemleri, bir vakit içerisinde büyük bir p-atlama yaşayabileceğimizden korkarım. Bunlar daha sonra riski artıran yaklaşımlar. Artık ucunda ışığın göründüğü tüneldeyiz.

REKLAM

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bilim Kurulu Toplantısı Sonrası Önemli Açıklamalar

Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanan bilim kurulu pandemi süreci ve 3 doz aşı ile ilgili önemli kararlar aldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir