REKLAM
X
Home / Genel / “Kovid-19 Mutasyonlar Doğal Yok Oluyor

“Kovid-19 Mutasyonlar Doğal Yok Oluyor

JAPONYA’da yapılan yeni tip korona virüs (Kovid-19) araştırmasında Delta varyantının kendini kopyalayamadığı için çoğalamadığı ve ölmeye başladığı sonucuna ulaşan bilim insanları, “Mutasyonlar doğal yok oluşa doğru ilerliyor olabilir” ifadesini kullandı.

JAPONYA Mishima’daki Ulusal Genetik Enstitüsünde görevli bilim insanları yeni tip korona virüsün (Kovid-19) mutasyona uğramadan önceki dönüşüm sürecinde çok ani genetik değişiklikler meydana geldiğini duyurdu.

Japan Times’e konuşan genetik profesörü Ituro Inoue, “Japonya’da Delta varyantı çok hızlı bulaşıyor ve diğer varyantları geride bırakıyor. Fakat mutasyonlar arttıkça bu virüsün hata vermeye başladığını görüyoruz ve kendisinin kopyalarını yaratamıyor ve çoğalamıyor” dedi.

REKLAM
covid-19

“DOĞAL YOK OLUŞA DOĞRU GİDİYOR”

3 ay önce Delta varyantının ülke genelinde çok büyük bir hızla yayıldığını fakat son dönemde günde sadece 140 Delta varyantı tespit edildiğini açıklayan Profesör Inoue, “Delta varyantı halen canlı ve güçlü fakat vaka sayılarının azalması sebebiyle mutasyonların doğal yok oluşa doğru ilerlediğini tahmin ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Virüsün çoğalma konusunda hata vermesinin evrimsel olarak ölüme doğru yaklaştığını söyleyen İngiltere’deki Reading Üniversitesi’nde görevli bilim insanı Dr. Simon Clarke, “Virüs çok fazla mutasyondan geçiyor ve bir noktadan sonra çoğalmıyor.

Bir virüs bu noktaya geldiğinde ölüyor demektir. Bu bir insanın çocuğu olmaması ve genetik olarak ilerlemesinin durmasına da benzetilebilir” ifadesini kullandı.

Virüsün çoğalma konusunda hata vermesinin evrimsel olarak ölüme doğru yaklaştığını söyleyen İngiltere’deki Reading Üniversitesi’nde görevli bilim insanı Dr. Simon Clarke, “Virüs çok fazla mutasyondan geçiyor ve bir noktadan sonra çoğalmıyor. Bir virüs bu noktaya geldiğinde ölüyor demektir.

REKLAM

Bu bir insanın çocuğu olmaması ve genetik olarak ilerlemesinin durmasına da benzetilebilir” ifadesini kullandı.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.