REKLAM
X
Home / Genel / Korona Virüs Geçirenlere Doktorlardan İyi Haber

Korona Virüs Geçirenlere Doktorlardan İyi Haber

Korona Virüs Geçirenlere Doktorlardan Güzel Haber.. İngiltere’de çalışma gerçekleştiren bilim insanları, korona virüs geçirenlere güzel haberi verdi. 

İngiltere’de Tıp uzmanları tarafından gerçekleştirilen bir araştırmada, korona virüs geçirenlerin kanlarındaki antikor miktarlarının 6 ay koruyuculuk sağladığı belirtildi.       

REKLAM

  İngiltere’de yaklaşık 1.700 kişinin katıldığı bir araştırma, sonucunda güzel haber geldi.Hastalık kapan kişilerin yüzde 88’nin enfeksiyon dan altı ay sonra bile Covid-19 ile savaşmak için kanlarında yeterli miktarda antikor olduğunu buldu.

REKLAM

Dünyanın en büyük Covid-19 takip çalışmaların dan birinden elde edilen veriler, enfekte olanların yaşadığı olası semptomlar hakkında da daha fazla ayrıntı sağlıyor.

REKLAM

YÜZDE 20’SİNDE HİÇ SEMPTOM GÖRÜLMEDİ

Dünyanın en büyük Covid-19 takip çalışmalarından birinden elde edilen veriler, enfekte olanların yaşadığı olası semptomlar hakkında da daha fazla ayrıntı sağlıyor.

Yüzde 26’sının öksürüğü ve yüzde 28’nin ateşi varken, yüzde 43 ile daha büyük bir kısım, tat veya koku duyusunu kaybettiğini söyledi. Ancak yüzde 40’ında bu semptomların hiçbiri yoktu ve yaklaşık yüzde 20’sinde hiçbir semptom yoktu.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir