REKLAM
X
Home / Genel / Korona Virüs Bu Yolla da Bulaşıyor!

Korona Virüs Bu Yolla da Bulaşıyor!

Korona virüs ilginç bulaşma şekli akıllara durgunluk getiriyor. Öğrendiğiniz zaman oldukça şaşıracaksınız… Detaylar yazımızın devamındadır.

REKLAM

Tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüsün oldukça ilginç bir bulaşma şekli keşfedildi. Ölümcül etkilerinden dolayı 2 yıldır en ince ayrıntısına kadar incelenmeye çalışılan korona virüsün, bilim insanları tarafından oldukça ilginç bir bulaşma şekli ortaya çıkarıldı.

REKLAM

Korona virüsün nasıl bulaştığına dair açıklamalar yapan Dr. Andy Tagg, virüsün oldukça ilginç ve yeni bir yolla da bulaşabileceğini aktardı. Dr. Andy Tagg tarafından yapılan açıklamada virüsün yellenme yoluyla da bulaşabildiğini açıkladı.

REKLAM

Dr. Andy Tagg yaptığı açıklamaların devamında ” Bu yılın başlarında yapılan testler, virüsün covid_19 hastalarının yüzde 55’inin dışkısında bulunduğunu gösterdi. Ayrıca virüs maruziyetten 17 gün sonrasına kadar asemptomatik bir kişide tespit edildi.

Yapılan bir deneyde ise yellenmenin talk pudrasını uzun mesafelere kadar püskürtebildiği gözlemlenmiştir. Eğer bir korona hastası çok miktarda gaz çıkarırsa, o zaman ortada bulunan biri risk altında olabilir.

Bu ihtimale karşı her zaman uygun koruyucu tulum ve pantolon giyilmeli ve güvende kalınmalı” ifadelerini kullandı.

korona virüs

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.