REKLAM
X
Home / Genel / Komutan El Öpüp Özür Diledi!

Komutan El Öpüp Özür Diledi!

Komutan CEZA YAZARKEN KİM OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE CEZAYI KENDİ ÖDEYİP, ELİNİ ÖPTÜ…Ayrıntılar Haberin Detayındadır…

Afyonkarahisar‘ın Dazkırı ilçesinde gerçekleşen olayda, trafik kontrolü yapan jandarma ekipleri, durdurdukları bir aracın sürücüsünden ehliye ruhsat sorup belgeleri istedi.

Belgelerin eksik olmasına üzerine aracın sürücüsüne ceza yazarken, sürücünün şehit babası olduğu bilgisine ulaştı.

REKLAM

Sürücü Abdurrahman Ö.’ye 235 TL para cezası kesen Jandarma Astsubay Zeki Marmara ve Uzman Çavuş Faruk Yayla, şehit babasına kestikleri para cezasını kendileri ödedi.

Şehit babasının elinin öpüp baş sağlığı dileyen jandarma ekipleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’ya ulaşarak,olayı anlattı.

Başkan Kumartaşlı da Dazkırı Kaymakam Vekili Mesut Coşkun’a bilgi verdi. Kaymakam Vekili Coşkun, İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı’nı arayarak teşekkür ettikten sonra Astsubay Zeki Marmara ve Uzman Çavuş Faruk Yayla’ya teşekkür belgesi ile plaket verdi.

REKLAM

İsmail Kumartaşlı da birer plaket ve teşekkür belgesi vererek olayla ilgili: “Konuyu İlçe Jandarma Komutanlığı’na bildirdik. Görevli personel aralarında para toplayıp, cezaya ortak olmak istemiş.

Ancak cezayı ödeyen iki askerimiz bunu kabul etmemiş. Şehit yakınları ve gaziler olarak desteklerinden ve hoşgörülerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.