REKLAM
X
Home / Genel / Karantina Günlerinde Kilo Alımını Önlemek İçin Öneriler…

Karantina Günlerinde Kilo Alımını Önlemek İçin Öneriler…

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Diyetisyen Uzmanı Özlem Güleçoğlu, koronavirüsten korunmak için evde kaldığınız süre boyunca psikolojiyi güçlü tutmak için serotonini artıracak bir diyet uygulanabileceğini vurguladı.

REKLAM

Uzman Diyetisyen Özlem Güleçoğlu, tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkileyen yeni tip corona virüsün etkilerinden korunmak için evinden çıkmayan vatandaşlar için yapılabilecek diyetler hakkında bilgi verdi.

Güleçoğlu, koronavirüsten kaçınmak için evde kaldıkları günlerde psikolojik olarak güçlü hissetmenin önemli ve gerekli olduğunu vurguladı. Güleçoğlu, bu süreçte bağışıklık sistemini ve metabolizmayı etkileyen yeme-içme alışkanlıklarının önemine dikkat çekti.

REKLAM

Uzman Diyetisyen Güleçoğlu, bu stresli ve zor günlerde hayata daha olumlu bakabilmek, daha canlı ve enerjik hissetmek için mutluluğun simgesi olan serotoninin artırılması gerektiğini açıkladı. Serotoninin nasıl artırılacağını anlatan Güleçoğlu, “Serotonin hormonu günlük hayatta çok sık duyduğumuz terimlerden biri.

Serotonin, insanlara mutluluk, canlılık ve esenlik hissi veren bir nörotransmiterdir. Bu nedenle mutluluk hormonu olarak bilinir.

REKLAM

Serotonin eksikliğinde kişide depresif, yorgun ve sıkıcı bir ruh hali görülür.

About Dilara Kal

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir