REKLAM
X
Home / Genel / Kalbinizin Sağlıklı Olup Olmadığını Gösteren Basit Bir Test!!

Kalbinizin Sağlıklı Olup Olmadığını Gösteren Basit Bir Test!!

60 saniye gibi kısa bir süre içinde yapılan ve sağlık açısından çok doğru testler vardır. Ünlü kalp cerrahlarının önerdiği bu testi evinizde birkaç dakika içerisinde uygulayarak, vücut ve kalp sağlığınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Kalp sağlığınız için bu testleri mutlaka uygulayınız.

  • AYAK TESTİ

Ayak testi omurganın ve kalbin sağlığı hakkında bir çok bulguyu ortaya çıkaran en kolay ve basit testlerden biridir. Bacaklarınızı uzatarak yere oturun ve ellerinizle ayak parmaklarınızı yakalamaya çalışın. Eğer sırtınız bunu yapmanıza müsade etmiyorsa, bu sırtınızın son derece sıkı olduğu ve esnek olmadığı anlamına gelmektedir. Bu test kalp krizi geçirme riskinin artması ile ilişkilendirildiği için kalbinize iyi bakmanızı öneririz.

REKLAM

  • AVUÇ İÇİ TESTİ

Avuç içi testi (anemiden) mustarip olup olmadığınızı anlamanıza yardımcı olan çok hızlı bir yöntemdir. Tek yapmanız gereken avuçlarınızın içinden geçen çizgilerin ne renk olduğunu görmek için avucunuza yakından bakmanız gerekmektedir. Avuç içi çizgileriniz avucun diğer kısımlarından daha koyu renkte ise, o zaman kansızlık probleminiz yoktur demektir. Ancak çizgiler avuç içinin diğer kısımları ile aynı renkte ise yada daha soluk ise şiddetli bir şekilde kansızlık yaşıyor olabilirsiniz.

REKLAM
  • SİNÜS TESTİ

Sinüs ağrınızın soğuk algınlığı, alerji veya enfeksiyondan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için sinüslerinize baskı uygulamanız gerekmektedir. Sinüs bölgesinde şiddetli ağrı varsa enfeksiyon kapmış olabilirsiniz.

REKLAM
  • ŞİŞMİŞ AYAK TESTİ

Ayaklarınızda şişkinlik hissediyorsanız, ayak bileğiniz herhangi bir yerinde işaret parmağınızla bir kaç saniye bastırın. Parmağınızı bıraktıktan sonra ayağınızda oluşan çukur kısım hemen düzelmiyorsa damarlarınızda, karaciğerlerinizde veya böbreklerinizde bir sorun olabilir. Uzun süre ayakta kalmak sebebi ile ayaklarınızın şişebileceği gibi ciddi bir sağlık problemlerinin de habercisi olabilir.

Sağlıklı Günler…

About Dilara Kal

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir