REKLAM
X
Home / Genel / Kabrin İçindeki Kamera Şoke Etti

Kabrin İçindeki Kamera Şoke Etti

Kabrin içine koyulan kamera şoke etti.

Hindistan’da bir mezarın içerisinden gelen sesler üzerine güvenlik kamerası koyuldu. Tekrar almaya geldiklerinde ise gördükleri karşısında şaşkına döndüler. Dinlerde insan için dünya hayatı geçici olarak tasvir edilirken önemli olanın öldükten sonraki dünya olduğu söylenmektedir. Öbür dünya ise ölen kişinin gömülmesi ile başlamaktadır. Tüm insanlar ise mezarlıkları ürkütücü bulmaktadır. Kimileri mezarlardan sesler geldiğini iddia ederken kimileri de mezarlıklarda ürkütücü şeyler gördüklerini söylemektedirler.

Bazı kişiler ise öldükten sonra kabirde neler yaşandığını merak etmektedirler. Bu konuda çeşitli hadisler ve görüşler olsa da tam olarak öldükten sonra ne yaşayacağımızı bilmiyoruz.

REKLAM

KABRİN İÇİNDEKİ KAMERA YANDI

Biz de bugün sizlere öldükten sonra neler yaşanabileceğine ilişkin yer alan hadis ve görüşlerden bahsedeceğiz. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte kameralar çok küçük boyutlara ulaşmış ve kişilerin giremediği yerlere girerek bu konudaki merakları gidermişlerdir. Bu gizemli yerlerin başında da geçmişten günümüze insanlığın en büyük merakını oluşturan kabir hayatı gelmektedir. Hindistan’da bir mezarın içerisinde gelen sesler üzerine güvenlik kamerası konulmuş ve her şey kaydedilmeye başlanmıştır.

Bir süre sonra kamerayı geri almak için mezara gelen kişiler bir sürprizle karşılaşmışlardır. Çünkü mezarın içerisine koydukları kamera tuhaf bir şekilde yanmıştır. Üstelik herhangi bir yanık kokusu da yoktur. Bu gizemli ve ürkütücü olayın ardından ne olaya şahit olan kişiler ne de uzmanlar o bölgeye gitmekten çekinmişlerdir. Olay da açıklanmadan gizemini korumaya devam etmektedir.

REKLAM

MEZARLIKTAN NEDEN SESLER ÇIKAR?

Peki ama neden mezarlıklardan sesler çıkar? Çok sayıda uzman mezarlıklardan çıkan sesleri insan vücudunun değişmesine bağlamaktadır. Yani birçoğunuzun da bildiği gibi insan vücudu mezarda çürümeye başlar ve kanlar aşağıya doğru akar. Tırnak ve saçlar çekilir ve en sonunda vücut davul gibi şişer. Sonrasında ise şiddetli bir patlama yaşanır ve patlama sesi dışarıdan bile duyulabilir. İşte bazı kişilerin mezardan sesler duydum dediği sesler bu patlama sesi olabilir.

Bunun dışında kabir azabı ile ilgili de çok fazla teori ortalıkta dolaşmaktadır. Kimilerine göre kötü ve imansız bir kişinin cezası daha mezara girmeden başlamaktadır. Ölen kişinin yaktığı ağıtlar o kadar şiddetli olur ki dışarıdan bu sesleri duymak bile mümkündür. Yılan akrep gibi ürkütücü hayvanların da cesede musallat olması birçok alimin bahsettiği konulardır. Müslüman olarak ölenlerin ise kabrinin iyi geçeceğine inanılmaktadır.

Bu konuda bir hadisi olan Hz. Muhammed (s.a.v)’de durumu şu şekilde açıklamıştır : “Mümin kabrinde hesaba çekilmek üzere oturtulduğunda, ona melekler gelir. Sonra o mümin, Allah’tan başka ilah olmadığına ve Muhammed’in Allah’ın Resulü olduğuna şehadet eder. Onun başına kötü melekler bulaşmazmış. İşte bu hal, tüm Müslümanların dua ettiği iyi hallerden biridir.” Sonuç olarak videoda da bahsettiğimiz gibi teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin bazı konular cevapsız kalmaya devam edecektir.

Ayrıca teknolojinin gücüne ve her şeyi keşfedebileceğine inanlar maalesef çoğu zaman hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Çünkü Allah her canlı ölümü tadacaktır demektedir. Fakat yine de çok sayıda bilim insanı ölümsüzlüğü bulmak için elinden geleni yapmaktadır. Onlar her ne kadar bu konuda kendilerine güvenseler de özellikle İslam dini için bu imkansızdır.

REKLAM

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.