REKLAM
X
Home / Hastalıklar / Covid-19 / İngiliz ve Hint varyantlarının karışımından meydana gelen yeni bir varyant tespit edildi! Yeni varyant korkutmaya başladı…

İngiliz ve Hint varyantlarının karışımından meydana gelen yeni bir varyant tespit edildi! Yeni varyant korkutmaya başladı…

Vietnam sağlık bakanı tarafından gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman ülkelerinde İngiltere varyantı ile Hindistan varyantlarının karışımından dolayı ortaya çıkan yeni bir korona virüs çeşidi olduğuna dair dikkatleri çekti.

REKLAM

Vietnam sağlık bakanı yaptığı açıklama sırasında yeni tip korona virüs salgın süreçlerinde İngiltere ile Hindistan sınırlarında meydana gelen türlerin özelliklerinin yer aldığı yeni bir hibrit olarak oluşan korona virüs çeşidi olduğuna dair dikkatleri çekti.

REKLAM

Ülke basın kollarından bir tanesi olan Vnecpress gazetesinden gelen haberlere bakılacak olduğu zaman Vietnam sağlık bakanı Nguyen Thanh Long, ülkede korona virüs hastalığı ile yüz yüze olanların korona genetik dizilimlerinin İngiltere varyantı ile Hindistan varyantlarının karışımından dolayı ortaya çıkan yeni bir korona virüs çeşidi barındırıyor olduğuna dair dikkatleri çekti.

REKLAM

Hepsinden daha çok bulaşıcı…

Vietnam sağlık bakanı Nguyen Thanh Long yapmış olduğu açıklama sırasında hibrit olarak meydana gelen türün daha çok hava yolu ile bulaşıyor olduğunu, bu güne kadar meydana gelen tüm türlere oran ile kendisini daha hızlı bir şekilde çoğaltabilen bir yapısı olduğunu dile getirdi. Bir yandan da Vietnam sağlık bakanı Nguyen Thanh Long; virüs üzerinde meydana gelen genetik yapısı ile beraber adını bilahare açıklayacak olduklarını aktardı. Korona virüs verilerinin derlenmiş olduğu Worldometers internet sitesinden gelen bilgilere bakılacak olursa Vietnam sınırlarında bu güne kadar 6 bin 713 korona virüs vakasının gözlendiği ve bu güne kadar toplam 43 kişinin salgından ötürü hayatını kayıp etmiş olduklarını dile getirdi.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir