REKLAM
X
Home / Bitkisel Sağlık / İltihaplı Eklem Romatizması Belirtileri ve Tedavi Kürü

İltihaplı Eklem Romatizması Belirtileri ve Tedavi Kürü

İltihaplı Eklem Romatizması Belirtileri

Bilimsel adı Romatoid artrit (RA), halk arasında iltihaplı eklem romatizması olarak bilinmektedir. Bu hastalık genellikle ellerde, ayaklarda olmak üzere tüm eklem yerlerinizde şişlik ve ağrıya neden olan bir hastalıktır.

Sabahları uyandığınızda ya da yarım saat kadar hareketsiz bir şekilde beklediğinizde eklemlerinizde bir sertlik oluşuyor ise sebebi iltihaplı eklem romatizması hastalığı olabilir.

REKLAM

Hastalığın bir diğer belirtisi de kendinizi sürekli yorgun hissetme, yüksek ateş, iltihap kaybıdır.

Bu hastalık her ne kadar aşırı derecede eklem ağrılarına ve şişkinliklere neden olsa da zararı sadece eklem bölgelerine değildir. Bu hastalıkta iltihaplanma vücudun göz,cilt, akciğer ve kalp gibi diğer organlara da büyük zararları vardır. Yani herhangi bir kalp damar, akciğer, göz rahatsızlığınızın ortaya çıkması bu rahatsızlığın bir belirtisi olabilir.

İltihaplı Eklem Romatizması Nedenleri

REKLAM

İltihaplı eklem romatizması kişinin bağışıklık sistemini çevreleyen zarlara saldırması ile ortaya çıkar. Bu saldırı ile birlikte eklem dokuları zarar görür ve yok olur.

Tıp her ne kadar çok ilerlemiş olsa bile bu hastalığın kesin nedeni halen bulunamamıştır fakat bununla birlikte birçok uzman bu hastalığın vücuda giren çeşitli virüs ve bakterilerin neden olduğunu gözlemlemiştir.

Aşırı kilo yani obezite hastalarında bu hastalık daha çok gözlemlenmiştir. Bu durumda aşırı kilo bu hastalığın bir nedenidir.

Yaşlanmaya bağlı olarak sigara kullanımı gibi bağışıklık sistemini zayıflatan kötü alışkanlıklar bu hastalığın bir nedenidir. Bunun yanında gen aktarımı nedeni ile bu hastalığa yakalanabilirsiniz. Yani aile yakınlarınızda bu tarz bir hastalık var ise sizde de olma olasılığının yüksek olduğu gözlemlenmiştir.

Ayrıca kaza sonucu oluşan şiddetli düşme ve travmalarda bu hastalığın tetikleyicilerinden olduğu bilimsel olarak gözlemlenmiştir.

İltihaplı Eklem Romatizmasına İyi Gelen kür

Bu kür bitkisel tedavi uzmanı olan birçok kimyager uzman tarafından tavsiye edilmektedir. Sağlığa hiçbir zararı olmayan bu kürümüzün malzemeleri,hazırlanışı ve tüketim şeklini aktaralım.

MALZEMELER

  • 20-30 adet kurutulmuş kiraz sapı(mevsimi değil ise aktarlardan elde edebilirsiniz)
  • Yarım litre içme suyu
  • Bir tutam Isırgan Otu

Hazırlanışı ve Tüketim Şekli

İlk olarak yarım litre suyu bir tencerede kaynatın, kaynamaya başladıktan sonra kurutulmuş kiraz saplarını tencereye atın ve 3-4 dakika kadar karıştırın. Ardından ısırgan otunu kaynayan suya ilave ettikten sonra 7-8 dakika daha kısık ateşte kaynattıktan sonra ocağın altını söndürebilirsiniz.

Ilıyan kürünüzü bir süzgeç yardımı ile süzün ve suyunu her sabah kahvaltıdan 2 saat sonra 1 bardak daha sora akşam yemeğinden 2 saat kadar önce bir bardak olarak 21 gün boyunca tüketin. Ayrıca kurutulmuş kiraz sapı metabolizmanızı hızlandırarak sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza da yardımcı olacaktır.

Tüm bunların yanında bu kürü uygularken akşam uyumadan önce karabaş otu tüketirseniz çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Karabaş Otu Nasıl Tüketilmeli?

Karabaş otu hemen hemen her aktarda satın alabileceğiniz bir bitkidir. Satın alırken kurutulmuş bitkinin hafif mor renkte olmasına özen gösteriniz ve ayrıca elinize alıp biraz sıktığınızda net şekilde kokusunun geldiğini hissetmeniz gerekmektedir.

Karabaş otu eğer öğütülmüş halde ise bir bardak kaynatılmış suya 1 çay kaşığı, başak şeklinde ise 1 bardak suya 4 tane başak atarak 7 dakika boyunca kaynatarak gece uyumadan 1 bardak tüketebilirsiniz.

About Dilara Kal

Check Also

Alzheimerdan Korunmak İçin Bunları Terkedin

ALZHEİMER HASTASI OLMAMAK İÇİN TERKETMENİZ VE EDİNMENİZ GEREKEN 9 ALIŞKANLIK Demans hastası olan bir tanıdığınız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.