REKLAM
X
Home / Genel / İdrar Yolları Enfeksiyonuna Elveda!!

İdrar Yolları Enfeksiyonuna Elveda!!

Çağımızın en çok rastlanan rahatsızlıklarından biri de idrar yollarında yaşanan enfeksiyondur. Kadın, erkek ve çocuk ayırt etmeksizin her yaşta ve her cinsiyetten kişinin yaşadığı bu rahatsızlık, sosyal hayatımız, özel hayatımız ve iş hayatımızı başlı başına olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Günümüz de bu sorunla nerede ise her ay başa çıkmaya çalışan bir çok kişi vardır. İdrar yolu enfeksiyonunun en büyük nedenleri arasında bakteriler vardır. Bunlar çok sık bir şekilde üretradan tırmanarak yükselir ve ağırlıklı olarak kişinin kendi dışkısından kaynaklanan bağırsak bakterileridir.

Peki Ya İdrar Yolu Enfeksiyonu Olduğunuzu Nasıl anlarsınız Ve Belirtileri Nelerdir;

REKLAM
  • Sık sık idrara çıkma ihtiyacı,
  • İdrarı yaparken yaşanan yanma yada ağrı,
  • İdrar debisinde zayıflama,
  • İdrarda kan,
  • İdrarı tutmada güçlük,
  • Alt karın bölgesinde ağrı şeklinde sıralanabilir,

Yukarıda yazdığımız maddeler idrar yolu enfeksiyonunun başlıca olan belirtileri arasında sıralanabilir. Bu durumlar kişinin günlük hayatını olumsuz şekilde çok büyük derecede etkilemektedir. Bu durumla karşılaşmamak ve karşılaştığımızda da hemen kurtulmak için bir hekime başvururuz fakat kimi zaman her seferinde hekime başvurmak hem maddi açıdan hem de bizi psikolojik açıdan çok kötü etkileyebilir. Siz değerli okurlarımız için evinizde hazırlayabileceğiniz ve mükemmel sonuçlara erişip, bir daha bu durumu size yaşatmayacak olan bir kürden malzemelerinden, hazırlanışından ve uygulanışından bahsedeceğiz.

MALZEMELER

  • 250-300 gr karnabahar
  • 750 ml(3,7 bardak )su

HAZIRLANIŞI

250-300 gr karnabahar kaynayan 750 ml suya ilave edilir. 5 dk kısık ateşte demlenip süzülür. Haşlanmış karnabaharların suyunun yarısı sabah, diğer yarısı da akşam içilir. 21 gün boyunca uygulanır.

Not: Bu kürü tiroid hastalarının kullanması önerilmemektedir.

Sağlıklı Günler…

REKLAM

About Dilara Kal

Check Also

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti! Tüm marketler yeni çalışma saatleri

Bim, A101, Şok, Migros ve Carrefoursa çalışma saatleri değişti. Zincir marketler yarın itibariyle yeni saatleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir