REKLAM
X
Home / Genel / İbrahim Saraçoğlu Kolesterol Kürü

İbrahim Saraçoğlu Kolesterol Kürü

İbrahim Saraçoğlu kolesterol için oldukça etkili olan bu kür katıldığı bir canlı yayında açıklamıştır. Hazırlanışı ve malzemeleri itibari ile de oldukça basit olan bu kür yüksek kolesterol rahatsızlığınıza iyi gelecektir.

Kolesterol bazı nedenlerden dolayı yükseldiğinde kalbe ve damarlara ciddi zarar verir. Peki kolesterol hangi nedenlerden dolayı yükselir? İşte yüksek kolesterolün nedenleri…

REKLAM

Çoğu kişinin göz ardı ettiği kolesterol her yaşta görüle bilen ve ileri zamanlarda da ciddi bitkisel sağlık sorunlarına neden olur. Kolesterol yükseldikçe kişide felç geçirme, kalp krizi ve damar tıkanıklığına bağlı gelişen hastalıklar ortaya çıkar. 

REKLAM
İbrahim Saraçoğlu kolesterol

PEKİ YÜKSEK KOLESTEROL NEDEN YÜKSELİR?

 Vücuttaki yağ birikimi artıkça lipiti atardamarlarının kanı arındırma özelliği azalır. Bu da zamanla tıkanıklıklara neden olur. Bu durum genellikle kilolu kişilerde ortaya çıkar. Uzmanlar aşırı kilonun yüksek kolesterolü tetiklediğini vurguluyor.

 Beslenme alışkanlığı genel sağlığımızda olduğu kadar kolesterolde de etkilidir. Yağlı ve karbonhidratlı besinler kolesterolün yükselmesine neden olur. Ani kalp krizi gibi ciddi hastalıklar da bu durum sonucu ortaya çıkabilir.

– Zihinsel sağlık sorunu olan kişiler düzensiz beslendikleri için kolesterol seviyeleri de kötü etkilenir. Ayrıca sinir hücreleri deforme olmuş kişilerin lipitleri atardamarları uzaklaşır. Kişideki düzensiz kan basıncı sürekli depresyon altında olmanıza neden olur. 

 Kolesterol çok etkili olmazsa bile aile öyküsünde bulunuyorsa kişinin de sağlık kalitesini etkiler. 

 Hareketsiz vücut daha çabuk yağlanmaya neden olur. Ayrıca kandaki oksijen seviyesi de hareketsizlikten ortaya çıkabilir.  Bu durum da kolesterol seviyesini olumsuz etkiler.

YÜKSEK KOLESTEROL NASIL DÜŞÜRÜLÜR?

REKLAM

İbrahim Saraçoğlu’nun yüksek kolesterolü düşüren kür tarifi

Bir demet maydanoz

Bir bardak limon suyu

Yarım su bardağı su 

Bütün malzemeleri bir kapta blenderden geçiriniz. Daha sonra suyu süzüp bir gün dolapta bekletiniz. Her sabah aç karnına bir bardak içiniz. 15 uyguladıktan sonra 4 gün ara verin sonra 15 daha uygulayınız.

Diğer Haberler için: https://saglikbilinci.net/

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.