REKLAM
X
Home / Bitkisel Sağlık / İbrahim Saraçoğlu Ceviz Suyu Kürünün Faydaları Nelerdir?

İbrahim Saraçoğlu Ceviz Suyu Kürünün Faydaları Nelerdir?

Besin değeri çok yüksek olan ve kendine özel bazı besin maddeleri içeren ceviz sağlık açısında çok önemli faydaları vardır. Mineral ve vitaminler açısından zengindir. Aynı zamanda çoklu doymamış yağ asitleri açısından yüksek değere sahiptir. Sadece bu özelliği ile kalp ve damar hastalıklarının önlenmesine yardımcı olmaktadır. Saracoglu ceviz suyu kürünün faydalarından bahsedeceğiz.

Cevizde bulunan besin maddeleri bağırsak sisteminin düzene girmesinde oldukça etkilidir. Gerek içeriğindeki lif, gerekse mineraller ile sindirim sistemi sorunlarını çözer.

Beyin sağlığı açısından çok ciddi etkileri vardır. Gümüş minerali içeren nadir gıdalardan biridir. Bu da beyin sağlığı için çok önemlidir. Alzheimer sorunlarının önlenmesine yardımcı olur. Hafızayı güçlendirir. Bu yüzen okul çağındaki çocuklarınıza da bol bol ceviz yemesini teşvik edin.

REKLAM

Ceviz suyu kürü ile adet sancılarını da azaltabilirsiniz. Özellikle annelerimiz çocuklarımızın bu gibi durumlarda bu kürü uygulamalarını da önermekteyiz.

Zayıflamak isteyenler için de ceviz suyu kürü faydaları oldukça fazladır. Bağırsak ve sindirim sistemini düzenler. En önemli olarak da tok tutar. Kan şekerini ani olarak yükseltmez. Bu sayede erkenden acıkmanızı önler. Uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur.

Saracoglu Ceviz Suyu Kürü Tarifi

1 bardak suyun içine 2 adet ceviz kırın. Burada dikkat etmeniz gereken nokta cevizin arasındaki ince kabuğu da suyun içine atın. 1 gece beklettikten sonra sabah uyandığınızda veya gece uyumadan önce bu suyu için. Kabuklarını ayırın ancak cevizlerini yutun. Cevizin faydası ayrı, kabukların faydası ayrıdır.

REKLAM

Son olarak dişlerdeki sararmalar için bu kürü de uygulayabilirsiniz. Cevizin iç kabuklarını 15- 20 dakika kadar suyun içinde kaynatın. Ilık olduktan sonra bu su ile dişlerinizi fırçalayın. Diş tartarları ve dişlerde sararmalar için bu kür çok etkili olacaktır. Adeta bir doğal diş macunu işlevi görecektir. Diş fırçalama işlemini bu kür ile haftada 1 kere yapmanız yeterli olacaktır.

Esen Kalın…

About Dilara Kal

Check Also

Çekirdek Tüketmeniz İçin 5 Neden

Bilinenlerin aksine Ay çekirdeği cildi yağlandıran, kalp krizi riskini arttıran bir besin maddesi değildir. Ay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir