REKLAM
X
Home / Bitkisel Sağlık / Her Gün Bir Bardak Sarımsak Suyu İçin, Ne Mucizeler Yaşayacağınızı Görün

Her Gün Bir Bardak Sarımsak Suyu İçin, Ne Mucizeler Yaşayacağınızı Görün

Sarımsağın sağlığımız ve bağışıklık sistemimiz için faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat ona o kadar alıştık ki, bu ürünün eşsizliğinin bile farkına varmıyoruz. Bu yiyeceğin faydalarının sadece sizi soğuktan korumakla sınırlı olmadığını biliyor muydunuz? Sarımsak suyunu hiç duymuş muydunuz?

Birçok uzmanın gözdesidir ve görünüşümüz ve sağlığımız için ne kadar faydalı olduğunu söyleyip dururlar. Peki, gerçekten bu kadar iyi mi? Ve Eğer her gün içerseniz sizi nasıl etkiler?

Sarımsak kokusundan korkuyor musunuz?

REKLAM

Bunu okuduktan sonra sarımsağın kokusundan nefret etmeyi bırakacağınıza emiz. Sarımsak bazı şaşırtıcı özelliklere sahiptir ve Hindistan ve diğer ülkelerde en iyi bilinen ve yaygın olarak kullanılan baharatlardan birisidir. İçerisinde sarımsak kullanılmayan yemeklerin eksik olduğu kabul edilir. Kokusundan dolayı yemeklere tamamen farklı bir tat ve aroma verir.

Sarımsak Suyunun Faydalarını Nelerdir?

Astım

Bir bardak su içerisine 2 yemek kaşığı bal ile 10 damla sarımsak suyunu karıştırın. Astım ataklarını kontrol etmek için her gün bunu karışımı için.

Boğaz Ağrısı

Boğaz ağrısından kurtulmak için sarımsak suyunu sıcak suyla karıştırın ve gargara yapın.

Öksürük

Bir bardak nar suyuna 20 damla sarımsak suyu ekleyin. Bu karışım her türlü öksürüğü tedavi etmeye yardımcı olur.

Sivilce

Sarımsak suyu, yüzdeki sivilceleri iyileştirmek için 5 dakika boyunca sivilceli bölgeye uygulanabilir. Bu uygulamayı gece boyunca yapmaktan kaçının. Sivilce kaybolana kadar bunu uygulamaya devam edin.

Kellik

Sarımsak, kel ve daha az saçlı insanlar için mucizevi bir nimettir. Kel bölgelere uygulayarak, kurumasını bekleyin. Sonuç alıncaya kadar bunu günde iki kez uygulayabilirsiniz.

Saç Biti

Evet, sarımsak suyu saçınızdaki bitlerden kurtulmanıza bile yardımcı olabilir. Sarımsak suyunu limon suyuyla karıştırarak gece saçınıza masaj yapın ve sabahleyin yıkayın. 5 gün boyunca her gün bunu tekrarlayın. Bu, sarımsak suyunun saçlar için en etkili faydalarından biridir.

İktidarsızlık

Her gün sabahın erken saatlerinde süt ile karıştırılmış sarımsak suyu içilir. Kadınlarda kısırlığın kontrol altına alınmasına yardımcı olur.

Zehirli böceklerin ısırması

Böcek ısırığı acısından kurtulmak için sarımsak suyunu uygulayın ve ısırığa masaj yapın.

Kolesterol

Sarımsak suyunun en iyi ve en etkili ilacı, dolaylı olarak kalp krizi ve hastalıklarının önlenmesinde yardımcı olan kolesterolü azaltmaktır. Sarımsak suyu içmek, damarların kalınlaşmasını, büzülmesini ve sertleşmesini azaltır.

REKLAM

Sarkık Göğüsler

Sarımsak suyu göğüs sarkmaları için bile faydalıdır. Bunun için günlük sarımsak suyu içilir.

Sarımsağın Besin Değeri

Sarımsak antibakteriyel, antiviral, antioksidan ve anti-mantar gibi birçok tıbbi yararları vardır. Sarımsak Allisin olarak bilinen bir bileşiğe sahiptir, bu vücuda sıcak bir his verir.

About Dilara Kal

Check Also

Kör eden sineklerin görüldüğü o bölgemiz alarmda!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde bulunan illerimizde görülen ve tıp literatüründe ‘Bovine Ephemeral Fever’ olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir