REKLAM
X
Home / Genel / Hasan Fehmi Güneş Öldü

Hasan Fehmi Güneş Öldü

Hasan Fehmi Güneş Öldü… CHP Milletvekili, Eski İçişleri Bakanı ve eski senatör Hasan Fehmi Güneş 87 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Maalesef acı haber geldi. Sevilen eski bakanlarımızdan Hasan Fehmi Güneş kaldırıldığı hastanede vefat etti. Haberin devamı için yazımızı okuyabilirsiniz.

Eski İçişleri Bakanı ve eski senatör Hasan Fehmi Güneş 87 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ölüm haberini Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Toplantısında verdi. Kılıçdaroğlu, “Hasan Fehmi Güneş’i en son Keçiören’de ziyaret etmiştim. Bu sabah haber geldi hayata gözlerini yummuş. Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

REKLAM
Hasan Fehmi Güneş Öldü

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da sosyal medya hesabında, Güneş hedefiyle; “Partimizin değerlerinden önceki dönemler milletvekilimiz ve İçişleri Bakanlarımızdan kıymetli ağabeyimiz Hasan Fehmi Güneş’i kaybettik. Ailesine, partimize ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, İzmir milletvekili Tuncay Özkan ise “Hasan Fehmi Ağabeyin vefatına çok üzüldüm. Yürekli, yiğit bir siyasetçiydi. Faşizmin kanlı ve karanlık oyunlarını bozmak hedefiyle yeri geldi hayatını ortaya koydu. Yaşamın hakkını verdi. Allah rahmet eylesin. Büyük ailemiz CHP’ye ve sevenlerine sabır diliyorum” açıklamasını yaptı.

HASAN FEHMİ GÜNEŞ KİMDİR?

Güneş, Sakarya’da 1934 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitiren Güneş, Nallıhan Cumhuriyet Savcılığı, serbest avukatlık yaptı. Cumhuriyet Senatosu Sakarya üyeliği (1975-1980) ve 18. ve 22. dönem İstanbul milletvekilliği yapan Güneş; Bülent Ecevit’in başbakanlığı döneminde 1979 yılında İçişleri Bakanlığı görevinde bulundu. Güneş, evli ve iki çocuk sahibi idi.

About Bahtiyar ÇİÇEK

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.