REKLAM
X
Home / Genel / Hamile Kalmak İçin Adeta BİR Mucize!!

Hamile Kalmak İçin Adeta BİR Mucize!!

Günümüzün en büyük sorunlarından biri haline gelen bir konu da evlat sahibi olmak isteyen bireylerin ve evli kadınların hamile kalamama ve bunun için çok zaman harcamalarıdır. Şüphesiz ki her insan, her kadın yaşı, zamanı ve duygusal yönden hazır hissettiği dönemde hamile kalmak ve evlat sahibi olmak ister. Uzun süre hamile kalmak için uğraşan ve düzenli cinsel hayatı olan kişilerin ve çiftlerin normal şartlar altında ve sağlıklı bireyler ise ilk 6 ay içinde kişinin hamile kalması beklenir. Fakat değişen ve gelişen dünyada artık doğurganlık sayısının da hamile kalma sayısının da git gide azaldığının hepimiz farkındayız ve bunu görmekteyiz.

Bunun altında bir çok sebep yatmaktadır. Bunlar hem fiziksel sebep hem fizyolojik hem de genetik sebeplerdir. Fiziksel sebep olarak bir kadının fazla kilolarının olması en basit örnek ile doğurganlığı etkileyen sebeplerdendir. Son zamanlarda obezitenin de artması ile birlikte buna bağlı olarak da hamile kalma durumunun yavaşladığını ve daha çok zorlaştığını görmekteyiz.

Bunun yanında fizyolojik etkenlerde vardır. Kişinin rahiminde ve yumurtalıklarında yaşanan sıkıntılar sonucu hamile kalmasının zorlaşmasını ve hatta hiç hamile kalamam durumunu yaşadığını görmekteyiz. Bu gibi durumların beraberinde genetik faktörlerin de etkili olduğunu unutmamaktayız. Bir kadının hamile kalmasını bu gibi faktörlerin dışında en basit olarak stres sıkıntı yaşadığı bir üzüntü bile etki etmektedir. Daha önce kullanılan haplar geçirilmiş hastalıklar bu gibi bir çok neden hamile kalma şansızınızı da düşürebilir zorlaştırabilir hatta imkansız hale bile getirevilir.

REKLAM

Tabi hamile kalamam durumu sadece kadından kaynaklanan bir durum olmayabilir. Partnerinizin, eşinizin bir sağlık sorunu yaşaması durumunda hamile kalmakta size güçlük yaşatabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için her sağlık sorununda uzmanlar tarafından önerildiği gibi hamile kalmayı kolaylaştıracak doğal ve muzicevi bir kürden malzemelerinden hazırlanışından ve uygulanışından sizler için bahsedeceğiz.

MALZEMELER

  • 2 adet büyük boy havuç
  • 20 adet kuru incir
  • Yarım litre klorsuz (2,5 su bardağı) su

HAZIRLANIŞI

Klorsuz suyu bir kabın içerisinde 10-15 dk kadar kaynatın. Daha sonra 4-5 cm uzunluğunda doğradığınız havuçları kaynamış suyun içine atın. Kapağı kapalı şekilde 20 dk kaynatın. Daha sonra üzerine bıçakla çizik atılmış 20 adet kuru inciri de aynı şekilde bir kabın içerisine koyarak kaynatın. Kuru incirleri de kaynattıktan sonra havucun içinde olduğu klorsuz suyun içine üzerine çizik atılmış 20 adet kaynatılmış inciri atın. Üzeri kapalı şekilde 15 dk kaynatın. Karışımdan kalan haşlama sularını çok fazla soğutmadan karıştırın. 20 gün boyunca her sabah kahvaltıdan 15 dk önce tüketin.

REKLAM

Sağlıklı Günler…

About Dilara Kal

Check Also

Kanserin İlacı Kırmızı Pancar

Küresel çapta etkisini sürdüren corona virüsle mücadelede, alınan önlemlerin yanında bağışıklık sisteminin de güçlendirilmesi gerekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.